«Разом у майбутнє»: маємо 15 проектів-переможців

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Протягом декількох останніх років Чугуїв бере активну участь в конкурсі «Разом в майбутнє», що проходить за підтримки Харківської обласної ради. За цей час в місті реалізовано багато міні-проектів, завдяки яким з’явилося багато нових соціальних, освітніх та культурних об’єктів, що зробили життя чугуївців більш комфортним та затишним.

17 грудня відбулося підсумкове засідання конкурсного комітету, яке визначило переможців цього року у трьох основних номінаціях: «Добробут та розвиток громади», «Історико-культурна спадщина» і «Благоустрій та охорона довкілля». Чугуїв подав на розгляд 37 міні-проектів, 15 з яких були визнані переможцями конкурсу «Разом в майбутнє», що стало рекордом за всі роки існування проекту.

Як повідомила нашому кореспонденту начальник відділу енергоменеджменту та залучення інвестицій міськвиконкому Катерина Проценко, ідеї Чугуєва отримали підтримку завдяки інноваційним підходам, які дозволять поліпшити життя містян. Проекти-переможці будуть реалізовані у наступному 2019 році. Відповідно до положення конкурсу фінансова підтримка буде відбуватися наступним чином: 50% коштів компенсує обласний бюджет, 45% – місцевий, ще 5% – це кошти авторів проекту.

Серед переможців конкурсу «Разом в майбутнє» – різноманітні проекти, але усі вони спрямовані на покращення життя у рідному місті. Наприклад, у ЗОШ № 1 буде реалізовано відразу два проекти, які допоможуть посилити патріотичне виховання молоді. У рамках проекту «Гарний в строю, сильний в бою!» буде проведено благоустрій подвір’я навчального закладу під плац та облаштовано смугу перешкод. Проект «Стрілецький тир «Захисник» передбачає облаштування інтерактивного тиру в Центрі допризовної підготовки школярів, який відвідують учні з усіх міських шкіл.

Проект «Контактний зоопарк для дітей з особливостями розвитку» буде реалізовуватися на базі КУ «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та людей з інвалідністю «Шанс». Для дітей з обмеженими фізичними можливостями буде створена комфортна зона відпочинку та зона спілкування з тваринами (контактний міні-зоопарк), що сприятиме покращенню психологічного та емоційного стану дітей цієї особливої категорії.

Відповідно до проекту «Сучасному суспільству – новітні технології» на території Чугуєва в місцях великого скупчення людей з метою оперативного надання інформації про послуги, що надаються підприємствами міста, буде встановлено інформаційні бокси. «Тепла оселя – затишне місто» передбачає створення у місті системи дистанційного збору інформації з лічильників тепла по радіоканалу для КП «Чугуївтепло» з метою забезпечення оперативного контролю та обліку енергоресурсів (тепла і теплоносія).

Вже не перший раз перемогу у конкурсі «Разом в майбутнє» отримують ідеї Територіального центру соціального обслуговування. Проект «Соціальний екотранспорт» передбачає придбання електроскутерів для надання соціальних послуг робітниками центру вразливим категоріям населення.

На базі абонентського відділу КЖРЕП в наступному році у рамках конкурсу «Разом в майбутнє», як продовження проекту «Єдиний диспетчерський пункт», розпочне свою роботу проект під назвою «Єдиний міський розрахунковий центр». Завдяки цьому буде створена єдина база даних, що міститиме відомості про всіх платників комунальних послуг. В рамках проекту «У життя є смак. І це смак води», автором якого є Чугуївський об’єднаний союз інвалідів Афганістану, буде придбано сучасне обладнання для проведення лабораторних досліджень води у Чугуєві.

Проект «Серце на долоні» передбачає придбання мобільних міні-кардиографів (система «Телекард»), за допомогою яких буде впроваджена дистанційна передача кардіограм хворих для консультування в режимі реального часу з фахівцями третинної ланки медичної допомоги.

Багато проектів-переможців передбачають облаштування ігрового простору для проведення дозвілля дітей, а також спортивних майданчиків у навчальних закладах міста, біля багатоповерхових будинків.