Обережно: ГРВІ та грип!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Захворюваність на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРВІ) є актуальною проблемою серед населення. Своєчасне проведення профілактичних та протиепідемічних заходів – це запорука недопущення поширення інфекції та виникнення ускладнень, зокрема в організованих колективах.
В епідемічному сезоні 2018-2019 років очікується циркуляція  штамів вірусів грипу, подібних до А/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09; A/Singapore/INFIMN-16-0019/2016(H3N2),  вірус В/Colorado/06/2017, парагрипу, респіраторно-сентіціального вірусу.
Пріоритетним, найбільш ефективним та економічно обгрунтованим заходом у стратегії боротьби з грипом залишається вакцинація, яка поєднує високу специфічність, профілактичну ефективність та економічність. Ще не пізно зробити щеплення.
На сьогодні в Україні зареєстровані та дозволені до застосування вакцини для профілактики грипу із оновленими штамами вірусів грипу:
– ВАКСІГРИП-ТЕТРА, виробництва Франція;
– ДжіСі Флю, виробництва Корея.
Обидві вакцини пройшли контроль якості у ДП «Державний експертний центр МОЗ України». Кожен українець має можливість купити вакцину в аптеці та звернутися з нею до  кабінету щеплення Центру ПМСД м. Чугуєва, вул. Леонова, 4-а, для того щоб зробити вакцинацію.
Існують групи ризику, яким потрібно вакцинуватися в першу чергу. Для них грип представляє найбільшу загрозу, а своєчасна профілактика допоможе зберегти не тільки здоров'я, але і саме життя. Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди старші 65 років, хворі на цукровий діабет, хронічні  серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень та  інші з важкими хронічними захворюваннями, а також люди, які знаходяться на імуно-супресивній терапії. До груп ризику також відносяться медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту та усі, хто працює у багатолюдних місцях.
Для профілактики грипу, ГРВІ потрібно  вести здоровий спосіб життя, провітрювати та дезінфікувати приміщення та поверхні, до яких найчастіше доторкаєтесь вдома, на роботі або в навчальних закладах. Потрібно бути фізично активними, уникати стресових ситуацій, мати повноцінний сон, частіше мити руки, пити достатню кількість рідини та споживати якісну їжу, уникати місць скупчення людей. При перших проявах грипу чи ГРВІ звертайтеся до сімейного лікаря.