Впроваджуємо розумні стратегії

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

22-23 листопада міський голова Галина Мінаєва взяла участь у конференції «Муніципалітети за сталий розвиток» у рамках програм Європейського Союзу для країн Східного партнерства: «Угода Мерів» та «Мери за економічне зростання»

Головною темою конференції стала роль місцевих органів влади у виявленні та вирішенні викликів сталого розвитку, економічної стабільності та зміни клімату. Дві ініціативи ЄС «Угода Мерів» та «Мери за економічне зростання» об’єднали біля 400 представників національних і місцевих органів влади з України, Білорусі, Грузії, Молдови, Вірменії та Азербайджану. Слід зазначити, що місто Чугуїв є підписантом та активним учасником цих двох ініціатив. Приємним моментом конференції стала звістка про те, що експертиза Світового банку підтвердила перспективність і реалістичність проекту місцевого економічного розвитку міста Чугуєва, про що отримано відповідний Сертифікат. Протягом наступного тижня експерти Світового банку надішлють свої рекомендації чугуївським колегам, і після внесення їх до проекту він зможе брати участь в різноманітних грантових конкурсах. Щодо його змісту, то, як повідомили нашому кореспонденту в мерії Чугуєва, мова йде про відрождення будівлі Торгівельних рядів на вулиці Музейній шляхом залучення до цього процесу представників бізнесу та створення там Центру творчого підприємництва. Невід’ємними складовими реалізації проекту стане підвищення туристичної привабливості Чугуєва та створення нових робочих міст, що як раз і є одним з головних пріоритетів програми «Мери за економічне зростання».

Угода мерів щодо клімату та енергії – це європейська ініціатива, що об’єднує місцеві, регіональні та національні органи влади, які добровільно зобов’язались реалізувати на своїх територіях політику ЄС в галузі збереження клімату та енергетики.

Мери за економічне зростання – ініціатива ЄС, в межах якої понад 260 органів місцевої влади країн Східного партнерства добровільно зобов’язались впроваджувати розумні економічні стратегії на місцях, спрямовані на зростання ВВП та збільшення можливостей для працевлаштування.