Пам’ятаємо трагічні сторінки історії

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У суботу, 24 листопада, в Україні відзначали День пам’яті жертв голодоморів, яких протягом ХХ століття було три: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.

Найстрашнішим був голод у 1932-1933 роках, під час якого було винищено мільйони наших співвітчизників. Через брак достовірних демографічних даних того періоду чисельність втрат серед українців оцінюють по-різному: від 1,8 до 7,5 і навіть 10 млн. Однак більшість фахівців нині сходяться на думці, що прямих жертв голоду цього періоду було 3-3,5 млн. Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях.

У Чугуєві у скорботний день у Свято-Покровському соборі настоятель храму Іоанн Білич відслужив панахиду за невинно загиблими жертвами голодоморів. Разом з ним за спокій душ українців молилися городяни, серед яких були представники мерії, установ та організацій міста. Віддаючи данину пам’яті трагедії минулого та її жертвам, учасники скорботних заходів поклали квіти до Поклонного хреста, встановленого багато років тому на згадку про голодомори. О 16.00 тисячі наших земляків приєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті». У начальних закладах, бібліотеках пройшли тематичні заходи.