Головне – бажання мешканців змінити життя на краще

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Доки одні чугуївці нарікають на тарифи на тепло та газ, інші – успішно реалізують заходи з енергозбереження, залучаючи кошти державного, обласного та місцевого бюджетів

В останні роки економія газу та електроенергії стала жорсткою необхідністю для кожного мешканця нашої країни. Тому, починаючи з 2014 року, в Україні активно впроваджуються різні програми, орієнтовані на модернізацію та підвищення енергоефективності житлових будинків.

Одним із напрямків реформування житлово-комунального господарства в нашому місті є створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Наразі в Чугуєві створено 71 ОСББ. Як повідомила в інтерв’ю нашому кореспонденту головний спеціаліст Управління житлово-комунального господарства та екології Чугуївської міської ради Світлана Міненко, в нашому місті діє Програма сприяння створенню, підтримки та стимулюванню об’єднань співвласників багато-квартирних будинків (ОСББ) до впровадження енергоефективних технологій на 2018-2020 роки, відповідно до якої з місцевого бюджету відшкодовується частина коштів, спрямованих на модернізацію багатоповерхових будинків.

– В 2018 році дванадцять чугуївських ОСББ скористалися державною програмою «Теплий кредит» та замінили у своїх будинках вікна та двері. Загальна вартість цих проектів склала 2 млн 222 тис. грн, з яких держава компенсувала від 40 до 70%. На теперішній час обласний бюджет виділив 425 тис. грн, а місцевий – 521 тис. грн. Цієї осені ще два об’єднання співвласників багатоповерхових будинків – «Авіатор-143» та «Ельдорадо-130» – оформили «теплий» кредит та планують провести роботи по заміні вікон. Також в цьому році ОСББ «Гвардійська-23-б» взяло участь в міській програмі 50 % на 50 %. Наразі в будинку майже завершено ремонт покрівлі з використанням мембранної технології. Загальна сума проекту склала 315 тис. грн, з яких частина коштів – з місцевого бюджету, а інша частина – це кошти ОСББ.

Чугуївські ОСББ мають успішний досвід участі у різноманітних міжнародних, всеукраїнських та обласних проектах. Протягом 2015-2017 років об’єднання співвласників багатоповерхових будинків брали участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», завдяки якому у нашому місті було реалізовано 16 проектів на загальну суму 7,3 млн грн. За ці кошти у двох будинках було утеплено фасади, у трьох – встановлено індивідуальні теплові пункти, в шести – замінено вікна та двері у під’їздах, а також виконаний капітальний ремонт покрівлі.

 

 

У 2017 році у місті було реалізовано пілотний проект по модернізації системи опалення по вулиці Червономанєжній, 32-б. Заходи з модернізації системи опалення дозволили встановити в дев’яти квартирах індивідуальні прилади обліку теплової енергії та регулятори температури, замінити радіатори. Економія за минулий опалювальний період у цьому будинку склала 50%. На реалізацію проекту з місцевого бюджету було виділено 295 тис. грн.

Тільки маючи бажання щось робити для покращення свого життя, люди дійсно можуть змінити його на краще, вважає голова ОСББ «Ельдорадо-126» Юрій Скоробагатько:

– Програми з енергоефективності, які реалізуються у місті та на державному рівні, допомагають ОСББ модернізувати житло, яке було побудовано понад 40 років тому, тим самим покращити життя мешканців та допомогти заощадити кошти на комунальні послуги. Минулі два роки були дуже успішними для нашого об’єднання. Так, однією з головних подій в житті будинку став капітальний ремонт покрівлі. Власних коштів на ці цілі ми не мали. Тому, коли Чугуївська міська рада підписала меморандум про співпрацю з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», наше ОСББ скористалося нагодою. Здобутий досвід додав мешканцям нашого будинку впевненості щодо участі в інших конкурсах та програмах, які спрямовані на допомогу в питаннях модернізації застарілого житла.

Завдяки підтримці Чугуївської міської ради у 2016 році наше об’єднання облаштувало свій дім шістьома лічильниками тепла, що дозволило мешканцям кошти, зекономлені на опалюванні, спрямувати на інші енергоефективні заходи. У 2016-2017 роках наше ОСББ брало участь у Державній програмі «Теплі кредити», завдяки чому у під’їздах було замінено вікна та двері, весь будинок обладнало світодіодними світильниками, утеплено горище будинку. В 2018 році ми взяли «теплий» кредит на суму 850 тис. грн та встановили шість індивідуальних теплових пунктів – і тепер можемо самостійно корегувати подачу тепла у під’їздах.

Хочу зазначити, що будь-який шлях починається з першого кроку. Головне – повірити у себе, зробити цей крок і надалі ні в якому випадку не зупинятися. Ми самі відповідаємо за свій дім та якість життя у ньому!