Про зміни в порядку надання субсидій

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню (постанова № 841), які застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

Про найсуттєвіші з них, які найбільше можуть зацікавити громадян, розповіла начальник відділу грошових виплат та компенсацій УСЗН Ірина Желтоног

Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%

Відтепер субсидію за рішенням комісії на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які

– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника;

– досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;

– отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію

Субсидія може призначатись у випадках несплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи. Для цього потрібно звернутися до відділу персоніфікації Пенсійного фонду й отримати там довідку  про те, що підприємство чи юридична особа (тобто роботодавець) є боржником зі сплати ЄСВ.

 

 

Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів, не матимуть субсидії

Субсидія не призначатиметься, якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидія, змінюється на опалювальну площу

Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі

За рішенням комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювана площа кожної частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій

Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі, коли:

– особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

– особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;

– члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря-нарколога;

– особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше, ніж на 10 відсотків, за умови сплати ЄСВ. На сьогодні мінімальна заробітна плата складає 3723,0 грн. Тобто, якщо людині нараховано заробітну плату в розмірі 3723,0 – 10% = 3350 грн 70 коп., то вона має право звернутися із заявою про призначення житлової субсидії до Комісії по розгляду конфліктних ситуацій при призначенні житлової субсидії (далі – Комісія). Якщо Комісією буде прийнято позитивне рішення про призначення житлової субсидії,  для її розрахунку буде взято фактичну виплату при умові сплати мінімального ЄСВ у повному обсязі (наразі він складає 819,06 грн). Якщо нарахована заробітна плата найманих працівників менше мінімально встановленої заробітної плати, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально

Субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання в УСЗН легалізованих в Україні документів (офіційне працевлаштування).

Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини

У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії

До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону, які треба обов’язково задекларувати. До доходів не будуть враховуватись сплачені батьком (матір’ю) аліменти, що треба підтвердити довідкою з виконавчої служби (з міста роботи тощо).

Уточнено розрахунок середньомісячного доходу осіб, які отримували стипендію або державну соціальну допомогу

Розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких його отримано.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:

– за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду (з 01.01.2018 року по 30.06.2018 року – 1762,0 грн), за який враховуються доходи, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

– за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи;

– за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Про сплату обов’язкового платежу

Відтепер сплата обов’язкового платежу, що вказаний у квитанціях, є обов’язковою! Але, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Наприклад, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200,0 гривень на місяць, але домогосподарство реально її використало тільки на 120,0 гривень, сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 120,0 грн.

За підсумками опалювального (неопалювального) періоду після проведення перерахунку невикористані суми житлових субсидій підприємства-надавачі послуг повертають до бюджету.

Подовжено строки подання заяви та декларації

Уряд обіцяє компенсувати комунальні витрати сім’ям, котрі не встигли оформити субсидію у жовтні, а подали документи у листопаді чи грудні. Тим, хто матиме право на субсидію, вона буде призначена з початку опалювального сезону.

Одержувачам субсидії треба обов’язково повідомляти про зміни

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати органи соціального захисту населення про:

– зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства, їх соціального статусу;

– зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

– зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

– зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

– зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Про періоди призначення субсидії

Нагадаю, що для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Користувачам центрального опалення, згідно з розпорядженням міського голови про початок опалювального сезону, цьогоріч субсидія буде призначена з 15 жовтня. При розрахунку субсидії з жовтня 2018 року будуть враховані доходи за І – ІІ квартал 2018 року.

Зверніть увагу!

Наразі спеціалісти управління вже почали роботу з призначення державної соціальної допомоги на оплату ЖКП на опалювальний сезон. При цьому громадянам, що отримували субсидію у літній період, розрахунок буде проведений в автоматичному режимі. Не потрібно звертатися і тим, у кого влітку була так звана «нульова» субсидія.

Однак я РЕКОМЕНДУЮ всім, у кого є сумніви, обов’язково звернутися до нашої приймальні для визначення права на призначення житлової субсидії. Якщо людині було відмовлено в призначенні житлової субсидії з 01 травня 2018 року з будь-яких причин, їй обов’язково потрібно подати нову заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення.