Любіть своїх дітей!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Любов – це коли нічого не соромно,

Нічого не страшно, розумієте?

Коли тебе не підведуть, не зрадять.

Коли вірять.

Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Випадкових дітей немає. Дитина приходить у світ як диво, покликане змінити світ на краще. Кожна дитина є істиною радістю, яка змінює не тільки життя батьків, але і всіх людей, що є довкола. Проте, на превеликий жаль, досить часто слово «батьківська любов» заміняється словами «годую, одягаю, утримую».

Як часто Ви, шановні батьки, сідаєте поряд з сином або донькою і говорите їм про те, що хвилюєтеся за них, пишаєтеся ними. А коли Ви останнім разом по телефону казали прості речі: «Я люблю тебе». Дитина у будь-якому віці повинна знати: вона бажана, вона любима, про неї турбуються. Тоді не буде випадків, коли неповнолітні діти залишають свої домівки, не дзвонять батькам, бояться або просто не хочуть бути поруч з найріднішими на світі людьми: мамою та татком.

На минулому тижні у місті трапилася подія, яка повинна примусити задуматися кожну родину, у якій ростуть діти. Двоє підлітків, учнів  міського закладу освіти, вирішили помандрувати. Зустрічі з друзями у іншому населеному пункті, ніч майже під відкритим небом. Ні обов’язків, ні навчання за шкільною партою. Свобода! А ще байдужість до батьків, дорослих, педагогів, які майже добу шукали «мандрівників». Закінчилося все добре.  Дітей повернено до родин, до школи, нагодовано. До речі, цей випадок став не першим у житті підлітків. І раніше траплялося, коли хлопці залишали батьківський будинок. Хто в цьому винен? Батьки? Школа? Генетика? Наразі з хлопцями працює психолог. З батьками проведені бесіди спеціалістами соціальних служб та інспектором ювенальної превенції.

І дуже хочеться вірити, що першими словами батьків до своїх синів, які повернуті додому у результаті  спільних дій багатьох людей, будуть слова: «Я так хвилювалася за тебе, синку. Я люблю тебе». І хлопці повірять, що батьки – це люди, які  не підведуть і ніколи  не зрадять!

Любіть своїх дітей!