Понедельник, мая 27, 2019

92-а окрема механізована бригада урочисто відзначила 100-річчя з дня заснування військової частини

Прародителькою 92-ї механізованої бригади була 48-ма стрілецька дивізія. Створене в далекому 1918 році формування вписало чимало славних сторінок у літопис наших Збройних сил. Героїзм, мужність і доблесть демонстрували воїни 48-ї Ропшинської мотострілецької дивізії на фронтах Другої світової війни. Як 6-а дивізія Національної Гвардії України з’єднання підтримувало порядок на українсько-молдовському кордоні в березні-серпні 1992 року. Військовослужбовці 92-ї механізованої бригади гідно представляли контингент українських військ при виконанні миротворчої місії в Іраку, Сьєрра-Леоне, Косово та інших країнах. У 2007 році до назви 92-ї бригади було додано ще одне визначення – Чугуївська.

З 2014 року почалася нова сторінка історії і доблесного бойового шляху

92-ї ОМБр, пов’язана із захистом незалежності і територіальної цілісності України на сході країни. Прийнявши виклик часу, бригада в найкоротші терміни відновила свою боєздатність і виступила на оборонні рубежі. Трагічне випробування Іловайським котлом в серпні 2014-го не зломило бійців і командирів, а тільки загартувало бойовий дух захисників. Майже два роки – з вересня 2014-го по липень 2016 року – бригада тримала позиції на Луганському напрямку. Брала участь у багатьох бойових операціях: оборона Щастя, Трьохізбенки, Старого Айдара, Луганської ТЕС, моста через Сіверський Донець і т.д. Другим Сталінградом називали бої в Луганській області кінця 2014-го – початку 2015 років. Чимало славних сторінок в літопис військового формування вписали її офіцери і солдати в цей період. Взимку 2015 року в боях за Дебальцеве танковий екіпаж в нерівній сутичці знищив три ворожих машини. Командир танка старший лейтенант Василь Божок був удостоєний звання Героя України. У травні 2015 командир бригади Віктор Ніколюк і бійці взяли в полон військовослужбовців ГРУ РФ. Мужньо тримав дні і ночі оборону на Сіверському Донці легендарний блок-пост «Фасад». Саме з ім’ям полковника Ніколюка (славного «Вітру»), який прийняв командування бригадою в кінці 2013 року, пов’язують становлення бригади як одного з найбільш боєздатних військових підрозділів ЗСУ з величезним потенціалом і високим авторитетом. Під час виконання бойових завдань на Луганщині бригада зазнала втрат – 32 бійці не повернулись додому, віддавши життя, захищаючи мир в нашій країні. Понад 130 – отримали поранення різного ступеня тяжкості.

З жовтня 2016 по листопад 2017 року 92-а ОМБр несла службу на Донецькому напрямку, на найбільш напружених і відповідальних ділянках. За цей час загинули 18 військовослужбовців, 97 були поранені. З квітня 2018-го і по теперішній час чугуївські

військовослужбовці гідно продовжують стояти на захисті територіальної  цілісності нашої держави, виконуючи бойові завдання в районі Авдіївки.

 

 

За час участі в антитерористичній операції і операції об’єднаних сил сотні військовослужбовців бригади за виявлені героїзм і мужність, сумлінне виконання військового обов’язку нагороджені урядовими нагородами та іншими відзнаками.

Сьогодні 92-а механізована бригада гідно підтримує імідж Чугуєва як міста військової слави, продовжуючи вписувати нові сторінки в літопис свого підрозділу і міста.

На урочистості, організовані з нагоди Дня частини, в місці її постійної дислокації – Клугино-Башкирівці – зібралися численні гості, серед яких особливе місце посідали ветерани частини різних років та бойові побратими, які проходили службу в 92-й в найгарячіші часи.

У зверненні до особового складу частини та всіх присутніх командир бригади Володимир Кокорєв нагадав основні віхи участі бригади в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, відзначивши заслуги кожного підрозділу в справі захисту України. Хвилиною мовчання учасники урочистостей вшанували пам’ять героїв 92-й ОМБр, які віддали свої життя за Батьківщину.

Війсь-ковослужбо-вців тепло вітали заступник командувача війсь-ками Оперативного командування «Схід» полковник Сергій Дмуховський, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва, заступник голови Чугуївської райдерж-адміністрації Валентина Волоцкова, ветерани бригади. На адресу захисників звучали слова вдячності і подяки за ратний труд, витримку і відвагу, любов до Батьківщини, за мир і спокій на харківській землі.

Десятки військовослужбо-вців за сумлінне виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну, особисту мужність і високий професіоналізм та з нагоди Дня частини отримали урядові, обласні, міські і районні, бригадні нагороди. Також офіцери та солдати бригади найближчим часом будуть вшановані на передових позиціях під Авдіївкою.

Ностальгічно емоційними були зустрічі колишніх та теперішніх військовослужбовців, ветеранів частини: міцні обійми й рукостискання, спільні спогади про роки служби, фотографування на пам’ять, – все це надало святам душевності та щирості.

Продовжилися урочистості на місцевому стадіоні, де було влаштовано виставку військової техніки та святковий концерт. Всіх бажаючих частували справжньою солдатською кашею.