Чугуїв обертів не збавляє!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов високо оцінив роботу нашого міста в реалізації міні-проектів обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє»

Вже 7 років поспіль на Харківщині проводиться обласний конкурс розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє». Завдяки всебічній підтримці та розумінню потреб громад з боку голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної та голови Харківської обласної ради Сергія Чернова й цього року у рамках конкурсу було успішно реалізовано десятки цікавих та корисних міні-проектів.

18 вересня голова обласної ради Сергій Чернов з робочою поїздкою перебував у  Чугуєві, де взяв участь у відеопрезентації проектів-переможців конкурсу «Разом у майбутнє-2018» та відвідав об’єкти, які з’явилися завдяки перемозі у конкурсі.

На відеопрезентацію, що відбулася у мерії, зібралися керівники місцевого самоврядування Чугуєва, депутати Харківської обласної та Чугуївської міської рад, автори проектів-переможців конкурсу, громадськість та журналісти.

Вітаючи учасників зустрічі, Сергій Чернов подякував за ініціативність Чугуєву, який з року в рік збільшує частку розвиткових проектів і є беззаперечним лідером у цьому напрямку: «Цьогоріч вами було подано на конкурс двадцять заявок, з них десять стали переможцями. Це свідчить про високу якість генерації ідей проектів та злагоджену, креативну роботу чугуївської команди на чолі з міським головою Галиною Мінаєвою».

У своїй промові він також зазначив, що конкурс проводиться вже сім років. За цей час громадами Харківщини було реалізовано майже 1,5 тисячі міні-проектів на загальну суму близько 215 млн грн. «Наш конкурс має відповідний рейтинг не лише в області. Він визнаний Радою Європи серед кращих практик в Україні. Ми постійно його вдосконалюємо, збільшуємо співфінансування, доповнюємо номінації, крокуємо у ногу з часом: реагуємо на сучасні виклики, коригуючи стратегічні завдання, змінюючи тактику. Наша головна мета – навчити громади писати проекти. І, звісно ж, через їх реалізацію розв’язувати локальні проблеми», – додав Сергій Чернов.

 

 

Наразі в Чугуєві вже реалізовано сім з десяти проектів-переможців цього року, три – на стадії реалізації. Усі вони вирізняються змістовністю, виваженістю, корисністю для мешканців міста та мають свою родзинку. Запроваджені добрі справи спрямовані на підвищення рівня комфортності проживання, створення належних умов для всебічної реалізації інтересів людей.

За сім років участі Чугуєва у конкурсі «Разом у майбутнє» реалізовано 43 проекти на суму 8,4 млн грн. Цьогоріч реалізовано проектів на загальну суму 2,8 млн грн.

Під час заходу усім присутнім також було презентовано віртуальні ЗD-екскурсії пам’ятками культурної спадщини  Чугуєва. Скориставшись спеціальним мобільним додатком, можна буде почути розповідь самого  Іллі Рєпіна про життєвий шлях і творчість, про Чугуїв, його архітектуру та реконструкції, а також привабливі для туристів місця. Проект «Молодий Рєпін» втілюється в рамках конкурсу Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Розробники запевняють, що особливо цікавим цей інтерактивний продукт буде для молоді, яка зможе прогулятися вулицями Чугуєва разом з художником, послухати його історії про місцеві цікавинки. Сергій Чернов високо оцінив ініціативу Чугуївської міськ-ради за вміння реагувати на потреби сучасного суспільства – такі задуми не лише створюють позитивний імідж місту, але й у перспективі можуть бути успішними бізнес-проектами.

На завершення зустрічі голова обласної ради разом з міським головою Чугуєва та депутатами облради вручили сертифікати переможцям конкурсу «Разом у майбутнє» 2018 року.

Під час практичної складової візиту до Чугуєва голова обласної ради Сергій Чернов у супроводі міського голови Галини Мінаєвої оглянув чотири реалізовані міні-проекти конкурсу «Разом у майбутнє», а також осучаснену амбулаторію сімейного лікаря й Центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

«Скеледром «Чугуївська вертикаль»:

встановлено сучасний скелелазний стенд в Чугуївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  № 7. На свято його відкриття завітали відомі спортсмени, майстри спорту, зокрема президент федерації альпінізму та скелелазіння Харківської області Геннадій Копійка та   двократний чемпіон світу з альпінізму  Олександр Заколодний. Після слів привітань вихованці Центру туризму та краєзнавства з радістю та задоволенням продемонстрували свою вправність на довгоочікуваному скеледромі, а їх тренери на чолі з директором ЦТК Сергієм Лисенком, які і виступили ініціаторами його створення,  пообіцяли наполегливо працювати над вихованням нових переможців. До того ж скелелазіння вже включили до видів спорту Олімпійських ігор 2020 року. Автор проекту – ГО «Асоціація батьків позашкілля Чугуєва».

«Єдиний міський диспетчерський пункт – запорука створення міста з комфортними умовами проживання»:

проведено капітальний ремонт приміщення КЖРЕП та придбано сучасну програмну техніку, що сприятиме покращенню наданню комунальних послуг населенню міста.  Створення єдиного комунального диспетчера дозволило об’єднати інформацію і скласти загальне враження про роботу всіх комунальних підприємств, виявляти  недоліки в роботі та своєчасно реагувати на аварійні ситуації. Автор проекту – ГО «Спілка підприємців м. Чугуєва».

«Чарівні стежки дитинства»:

проведено капітальний ремонт асфальтного покриття подвір’я ясел-садка № 4. Замість старого асфальту двір вимощено сучасною тротуарною плиткою, виконано благоустрій ігрового майданчику та естетичне оздоблення території. Автор проекту – ГО «Разом для дітей».

«Рух без меж»:

проведено облаштування зони вуличної реабілітації, придбано «велолікар» для дітей з інвалідністю в Центрі реабілітації дітей з інвалідністю та людей з інвалідністю «Шанс». Виконано благоустрій прилеглої території. Автор проекту – ГО «Діти з любов’ю до життя – Шанс».

Серед реалізованих проектів-переможців конкурсу «Разом у майбутнє» також проекти:

«Про дітей дбаємо – екологію захищаємо»: придбано та встановлено захисне огородження від траси біля території Чугуївського дошкільного навчального закладу № 1. Автор проекту – ГО  «Майбутнє дітям».

«Я – європеєць»: виконано ремонт лінгафонного кабінету Чугуївської ЗОШ № 2, придбано 15 столів та стільці, закуплено комп’ютери. Автор проекту – Шкільна громадська організація «Батьківська турбота».

«Музейні історії, що надихають на спогади»: облаштування муралу за мотивами відомої картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану» на житловому будинку. Автор проекту – ГО «Творче об’єднання художників та майстрів м. Чугуєва».

Підбиваючи підсумки робочої поїздки до Чугуєва, голова обласної ради висловив своє задоволення побаченими результатами втілення проектів й вкотре наголосив, що успішний досвід проектної діяльності нашого міста є гідним для вивчення та запровадження в інших населених пунктах Харківщини.

Міський голова Галина Мінаєва щиро подякувала голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній та голові Харківської обласної ради Сергію Чернову, депутатам обласної ради за можливість залучення додаткових коштів на розвиток міста шляхом участі у конкурсі «Разом у майбутнє», за порозуміння та постійну підтримку у реалізації ініціатив чугуївської громади. Зокрема, зазначила: «Саме завдяки цьому конкурсу громада отримала можливість реалізувати корисні проекти різної спрямованості: в освітянській, соціальній, культурній, комунальній, медичній галузях. Приємно, що з року в рік зростає кількість ініціатив та кількість зацікавлених представників громадськості, які генерують сміливі та креативні ідеї, з ентузіазмом працюють над їх втіленням, вчаться брати на себе відповідальність за своє благополуччя та оточуючих. Ми й надалі шляхом співфінансування будемо всебічно підтримувати проекти, що спрямовані на створення для городян комфортних умов проживання, поліпшення якості їх життя; на осучаснення інфраструктурних об’єктів; впровадження енергозберігаючих технологій. У нас багатий і досить успішний досвід співпраці  не тільки з обласними партнерами, але й з міжнародними. Чугуїв має репутацію надійного та відповідального партнера. Проектна діяльність з залучення фінансової допомоги – це той шанс, яким не можна не скористатися, бо в умовах недостатнього фінансування залучення коштів зовні є вагомим внеском у розвиток міста. Вже оголошено прийом проектних заявок на конкурс «Разом у майбутнє», котрі будуть реалізовуватись у 2019 році, і у нас вже є десятки цікавих та важливих для містян задумок, над яким ми активно працюємо. Впевнена, що й наступного року Чугуїв не збавить обертів й посідатиме позиції лідера у реалізації ініціатив громади».