Особливу увагу – особливим людям

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

11-12 вересня в Києві за підтримки Міністерства соціальної політики України та фонду соціального захисту інвалідів відбувся навчальний семінар для представників ЗМІ «Кращі практики включення у громаду осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», в якому взяли участь і журналісти нашої газети.

Ініціаторами зустрічі стала ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю». Ця спілка була створена у 2004 році.

Сьогодні вона об’єднує 116 громадських, благодійних, релігійних та молодіжних організацій  України. Її членами є понад 13,5 родин, в яких виховуються діти з інтелектуальними порушеннями. Всеукраїнська громадська організація «Коаліція» бере активну участь в реформуванні українського законодавства, захищаючи права людей з інтелектуальними порушеннями.

В рамках семінару журналісти відвідали ряд комунальних установ, що працюють з особами, у яких є інтелектуальні порушення: «Київський міський комплекс соціальної адаптації інвалідів з розумовою відсталістю» та комунальну установу денних послуг для повнолітніх з інтелектуальними порушеннями «Трамплін». У цих закладах за допомогою соціальних працівників підопічні вчаться адаптуватися до соціуму, працюють на свічковій мануфактурі, займаються творчістю, вчаться самостійно обслуговувати себе у побуті. Крім соціальних працівників, з підопічними та членами їх родин працюють психолог та реабілітолог.

 

 

Щоб досягнути цього результату, Всеукраїнській громадській організації «Коаліція» довелося пройти непростий шлях. Незважаючи на те, що наша країна останнім часом пережила значних реформ, проблеми людей з обмеженими  можливостями не захищаються повною мірою. На жаль, це питання залишається, в першу чергу, прерогативою батьків, які виховують малечу з інтелектуальними порушеннями і турбуються про майбутнє своїх особливих дітей. Адже на державному рівні поки що не створено єдиної системи підтримки цієї категорії осіб з інвалідністю, які вже перестали бути дітьми, але не можуть жити самостійним та повноцінним життям.

У ході семінару журналісти обмінювались досвідом, розповідаючи про те, яка саме у їхніх громадах приділяється увага людям з обмеженими можливостями. В більшості невеликих українських містечок у місцевому бюджеті не знаходиться коштів на підтримку цієї категорії населення. Учасникам зустрічі було цікаво дізнатися про досвід Чугуєва у цьому питанні. Адже у нашому місті приділяється значна увага соціальному захисту людей з інвалідністю. Відкриття інклюзивних класів у закладах освіти, створення центру соціальної реабілітації «Шанс», підтримка, супроводження та обслуговування вдома людей з обмеженими можливостями – і це ще не повний перелік того, що було зроблено в цьому напрямку за останній час у нашому місті.

Навчальний семінар для представників ЗМІ «Кращі практики включення у громаду осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» привернув увагу громадськості до цього вкрай важливого питання. Сподіваємося, що проблеми людей з інтелектуальними порушеннями почнуть незабаром вирішувати і на державному рівні.