У Чугуєві стартує проект «Єдина громада»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Його мета – сприяти згуртованості суспільства у вражених конфліктом східних областях України

Проект сприятиме розвитку навичок комунікації і толерантності для побудови діалогу та формування спільного бачення майбутнього у населення східних регіонів. Детальніше про те, як буде реалізовуватися проект у нашому місті, кореспонденту газети розповів його керівник, активіст міської громадської організації «Наш вибір» Андрій Гуренко:

– Проект «Єдина громада» реалізується організаціями IREX та ГУРТ при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Участь у цьому проекті взяли 30 громад з різних регіонів країни. Переможцями, у коло яких увійшов і Чугуїв, було обрано 12 міст із Харківської, Дніпропетровської, Запорізької областей, а також підконтрольних Україні частин Луганської та Донецької областей. Кожна громада-переможниця отримала можливість через програму міні-грантів реалізувати у своєму місті проект, спрямований на сприяння згуртованості, інклюзивності та розвиток громади.

– Андрій Іванович, що саме передбачає реалізація проекту у Чугуєві?

– Зазначу, що для участі у «Єдиній громаді» ініціативною групою нашого міста було створено власний проект, який ми назвали «Спільна громада». Він об’єднав навколо себе представників понад 20 міських громадських організацій. В першу чергу, цей проект покликаний сприяти згуртованості чугуївської громади навколо проблемних питань, які є на сьогоднішній час у нашому місті.

 

 

На першому етапі реалізації проекту разом з ініціативною групою та Харківським інститутом соціальних досліджень ми будемо проводити соціологічне дослідження, для того щоб виявити проблемні питання, якими переймаються чугуївці. З цією ж метою будуть організовані подальші зустрічі з міськими активістами. До цих заходів ми плануємо залучити представників громадських організацій, соціально відповідального бізнесу, волонтерів, голів вуличних комітетів та керівників ОСББ, щоб вони також мали змогу висловити свою думку з приводу того, які питання життєдіяльності нашого міста треба вирішити негайно.

Далі передбачено проведення декількох зустрічей у форматі круглих столів, до яких ми плануємо залучити представників місцевої влади, комунальних та соціальних структур, громадськість. Під час спілкування спільними зусиллями будуть знайдені шляхи вирішення проблем, виявлених у ході соціологічного дослідження. Ми хочемо, щоб чугуївці об’єдналися навколо певної мети, реалізація якої покращила б наше місто та поліпшила б життя городян. Саме для цього проект передбачає виділення певних позабюджетних коштів.

Проект «Спільна громада» буде реалізовуватися у Чугуєві протягом усього літа. Тож «Новости Чугуева» ще обов’язково поінформують своїх читачів про перебіг його втілення.