У квітні стартує місячник добровільної здачі зброї

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Шановні мешканці Чугуївського району та міста!

У період з 1 по 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на термін від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на термін до трьох років.

Натомість, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою статті 263 Кримінального кодексу України, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

З будь-яких питань, що стосуються здачі зброї, відповіді можна отримати у працівників з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Чугуївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області за адресою: м. Чугуїв, вул. Гвардійська, 31, тел. 2-20-13, 050-605-64-76.