На шляху до великих вражень

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Цього року традиційні рєпінські дні у Чугуєві мають здивувати широкий загал надзвичайно цікавими та видовищними заходами

28 лютого з об’єктами культурної спадщини нашого міста, які стануть основними локаціями пленерних подій, та змістом самих заходів ознайо-милася делегація у складі заступника Міністра культури України Тамари Мазур, начальника управління охорони культурної спадщини Олександра Єпіфанова, керівника Українського центру культурних досліджень Ірини Френкель, а також начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олега Яцини та заступника начальника відділу моніторингу реформ виконавчого апарату Харківської обласної ради Ірини Ковальо-вої. Під час візиту гості відвідали садибу І. Ю. Рєпіна по вул. Музейній, Торговельні ряди, Художню галерею, де для них було організовано оглядові екскурсії.

Нагадаємо, що у січні 2018 року проект нашого міста «Міжнародний Рєпінський пленер» було визнано переможцем у конкурсі культурних стартапів «Малі міста – великі враження», який проводило Міністерство культури України. Унікальність проекту «Міжнародний Рєпінський пленер» полягає в тому, що цього ювілейного для Чугуєва року пленер буде проводитись як трьохтижневий туристичний фестиваль з різноформатними заходами, віртуальними 3D екскурсіями по пам’ятках культурної спадщини. Заплановано проведення Фестивалю однієї пам’ятки – театралізованого дійства на пам’ятці архітектури – Торгових рядах, де буде відтворено один день з життя Чугуєва ХІХ століття, а також циклу майстер-класів для учнів та студентів художніх закладів освіти, художників-аматорів, дітей з особливими потребами. Масштабною має бути і Ярмарка ремісників та майстрів із залученням учасників з багатьох міст України, аукціон з продажу картин учасників Міжнародного Рєпінського пленеру і художників нашого міста.

За підсумками робочої поїздки до Чугуєва члени делегації висловили своє задоволення презентацією, яку провели керівники муніципалітету та закладів, задіяних в проведенні пленеру, запевнили у підтримці реалізації проекту та побажали успіхів. До того ж, за словами гостей, наше місто, його унікальна архітектура та історія, культурні традиції справили на них незабутні враження.