Хто має право на безкоштовне оздоровлення?

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На це питання відповідає начальник Чугуївського міського управління соціального захисту населення Олена Куриленко:

– Управлінням соціального захисту населення здійснюється безкоштовне оздоровлення пільгових категорій населення, зокрема ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, осіб з інвалідністю та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю проводиться шляхом надання санаторно-курортних путівок з державного бюджету через Міністерство соціальної політики України, з обласного бюджету та шляхом  укладанням трьохсторонніх договорів на санаторно-курортне лікування між управлінням, санаторно-курортним закладом та особою, яка виявила бажання пройти курс санаторного лікування.

Протягом 2017 року всього оздоровлено 52 особи. З них: 15 інвалідів загального захворювання та з дитинства; 11 ветеранів війни; 3 члена сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; 1 учасник АТО; 21 постраждала особа від Чорнобильської катастрофи; 1 дитина, постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. За можливістю ми намагаємося задовольнити усі заяви пільговиків на оздоровлення.

Ветерани війни та особи з інвалідністю за державні кошти можуть оздоровитися у таких санаторних закладах, як «Перемога» (Київ) – органи кровообігу, «Батьківщина» (Трускавець) – урологія, «Салют» (Одеса) – кістково-м’язова система, «Слава» (Миргород) – органи травлення, «Слов’янський» (Слов’янськ) – спинальний напрямок.

Для взяття на облік по оздоровленню необхідно надати до управління медичну довідку за формою 070-О, відповідну заяву, копії паспорту, ідентифікаційного номеру та пільгового посвідчення.

На даний час уже проводиться робота з організації оздоровчої кампанії у 2018 році. Городяни пільгових категорій, що мають право на безкоштовне оздоровлення та бажають ним скористатися, можуть звертатися до нашого  управління. Місцеві санаторії (обласні) готові приймати відвідувачів з березня-квітня, аби зменшити наплив бажаючих у літні місяці.

Окремо необхідно зупинитися на оздоровленні учасників АТО та членів їх сімей. Наразі в УСЗН на обліку перебувають 80 демобілізованих учасників АТО, які мають право на безкоштовне оздоровлення. Перш за все, вони можуть скористатися правом на 14-денний відпочинок та 14-денний курс психологічної  реабілітації у лікувально-санаторних закладах України (на вибір).

З цього року починає діяти обласна програма «Путівка вихідного дня», яка дає можливість учаснику АТО (як демобілізованому, так і війсь-ковослужбовцю) провести вихідні разом з сім’єю та ще з користю для здоров’я. Для них будуть організовані дво-, триденні поїздки до санаторіїв Харківщини «Бермінводи» та «Роща», де усі члени сім’ї зможуть пройти обстеження лікарів та отримати призначений мінімальний курс оздоровлення: масаж, басейн, фізіопроцедури та інше. Наразі ми вже формуємо групи для таких поїздок, тож запрошуємо бажаючих звертатися до управління соцзахисту.

Слід зазначити, що учасники АТО не надто активні у питанні оздоровлення. Минулого року правом на психологічну реабілітацію та відпочинок скористалися усього по троє демобілізованих. Закликаю усіх, кому держава гарантує безкоштовне оздоровлення, не нехтувати своїм правом та попіклуватися про своє здоров’я. За довідками та консультаціями щодо пільгового оздоровлення необхідно звертатися до Управління соціального захисту населення за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 20, тел: 2-55-40.

В. ВЕРБИЦЬКА.