На шляху до великих вражень

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Цього року традиційні рєпінські дні у Чугуєві мають здивувати широкий загал надзвичайно цікавими та видовищними заходами

З об’єктами культурної спадщини нашого міста, які стануть основними локаціями пленерних подій, та змістом самих заходів 28 лютого ознайомилася делегація у складі заступника Міністра культури України Тамари  Мазур, начальника управління охорони культурної спадщини Олександра Єпіфанова, керівника Українського центру культурних досліджень  Ірини Френкель, а також  начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олега Яцини та заступника начальника відділу моніторингу реформ виконавчого апарату Харківської обласної ради Ірини Ковальової. Під час візиту гості відвідали садибу І. Ю. Рєпіна по вул. Музейній, Торговельні ряди, Художню галерею, де для них було організовано оглядові екскурсії.

Нагадаємо, що у січні 2018 року проект нашого міста «Міжнародний Рєпінський пленер» було визнано переможцем у конкурсі культурних стартапів «Малі міста – великі враження", який проводило Міністерство культури України. Унікальність проекту «Міжнародний Рєпінський пленер» полягає в тому, що цього ювілейного для Чугуєва року пленер буде проводитись як трьохтижневий туристичний фестиваль з різноформатними заходами, віртуальними 3D екскурсіями по пам'ятках культурної спадщини. Заплановано проведення Фестивалю однієї пам’ятки – театралізованого дійства на пам’ятці архітектури – Торгових рядах, де буде відтворено один день з життя Чугуєва ХІХ століття, а також циклу майстер-класів для учнів та студентів художніх закладів освіти, художників-аматорів, дітей з особливими потребами. Масштабною має бути і Ярмарка ремісників та майстрів із залученням учасників з багатьох міст України, аукціон з продажу картин учасників Міжнародного Рєпінського пленеру і художників нашого міста.

За підсумками робочої поїздки до Чугуєва члени делегації висловили своє задоволення презентацією, яку провели керівники муніципалітету та закладів, задіяних в проведенні пленеру, запевнили у підтримці реалізації проекту та побажали успіхів.  До того ж, за словами гостей, наше місто, його унікальна архітектура та історія, культурні традиції справили на них незабутні враження.