Дорожню карту розвитку Чугуєва схвалено

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

7 лютого відбулися громадські слухання, на яких було обговорено та схвалено проект Стратегії  розвитку міста Чугуєва на 2018-2028 роки

Стратегія розвитку Чугуєва до 2028 року є базовим програмним документом, який відображає бачення розвитку міста громадськістю на перспективу, ставить стратегічні цілі, закладає принципи їх досягнення та пропонує підхід до організації й управління процесом впровадження.

Над розробкою одного з найголовніших документів громади тривалий час працювала робоча група на чолі з міським головою Галиною Мінаєвою, до складу якої входили працівники органу місцевого самоврядування, представники депутатського корпусу, досвідчені фахівці різних сфер, представники громадських організацій та небайдужі городяни.

Мета Стратегії розвитку міста полягає у підвищенні комфорту життя населення, досягненні економічного зростання, збільшенні добробуту та реалізації інтересів усіх секторів територіальної громади міста, наближення стандартів життя до рівня провідних європейських міст.

Протягом 5 місяців відбулось 5 засідань робочої групи та три засідання робочих підгруп по стратегічним напрямкам, в процесі яких була розроблена Стратегія розвитку міста Чугуєва до 2028 року.

На основі аналізу соціально-економічної ситуації за 2014-2016 роки у відповідних галузях та сферах діяльності міста, беручи до уваги результати онлайн опитування громадян, були визначені стратегічні пріоритети, цілі та завдання для досягнення динамічного, збалансованого соціально-економічного розвитку міста на період до 2028 року, сформовані стратегічна місія та стратегічне бачення розвитку міста.

 

На січневому засіданні робочої групи відбулася презентація проекту Стратегії розвитку міста Чугуєва до 2028 року та обговорено заходи, строки виконання кожного проекту, джерела та обсяги фінансування, закріплено відповідальних за їх реалізацію. Остаточний варіант документу і було представлено на розгляд громади.

На громадські слухання, що відбулися у КЦ «Імідж», зібралися більше 250 членів громади – представники органів самоврядування та трудових колективів, органів самоорганізації населення, громадських організацій, небайдужі мешканці міста. Широкому загалу профільні заступники міського голови – Тетяна Вінник, Олександр Апостол та Костянтин Бармін – презентували основні положення Стратегії.

У Стратегії розвитку міста Чугуєва до 2028 року визначено три основні пріоритети:

ПРІОРИТЕТ І. СтвореннЯ безпеЧних та гІдних умов проживаннЯ

У стратегічних цілях з досягнення цьо-го пріоритету зазначено роботу з розвитку та реформування житлово-комунального господарства міста, підвищення якості житлово-комунальних послуг, підтримки належного санітарного порядку, забезпечення належного функціонування систем життєзабезпечення, інфраструктури та об’єктів благоустрою міста, сприяння впровадженню енергоефективних заходів та подальшому розвитку енергозберігаючих технологій.

ПРІОРИТЕТ II. МОДЕРНІЗАЦІЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

У цьому напрямку передбачено роботу з вдосконалення матеріально-технічної бази медичних закладів для надання якісних послуг первинної медицини, розробки та впровадження системи навчання медичного персоналу, запровадження щорічного опитування мешканців міста щодо якості медичних послуг, забезпечення безбар’єрного доступу людей з особливими потребами до медичних послуг,  створення повного циклу надання медичних послуг від профілактики до реабілітації, підвищення рівня усвідомлення населенням необхідності відповідального ставлення до збереження свого здоров’я та профілактики захворювань.

ПРІОРИТЕТ III. РОЗВИТОК ТУРИЗМУ

У реалізації даного пріоритету основна увага буде приділена створенню органу колективної взаємодії за участі громадських активістів, працівників музею І. Ю. Рєпіна, виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств,  власників та користувачів пам’яток  для ефективної системи координації та управління у сфері туризму, впровадженню системи навчально-просвітницьких заходів  серед населення  та підприємців щодо вигоди від розвитку туризму, проведенню різнопланових заходів щодо обізнаності широкого загалу про потенційні ресурси розвитку туризму в Чугуєві, розвитку професійних компетенцій осіб, дотичних до сфери, підготовці пам’ятників культурної спадщини до показу, розробці нових туристичних маршрутів.

З кожного зазначено пріоритету у ході проведення громадських слухань виступили незалежні профільні експерти, які надали позитивні висновки щодо розробленої Стратегії. Учасники громадських слухань майже одноголосно ухвалили проект Стратегії розвитку міста Чугуєва на 2018-2028 роки. Після розгляду та затвердження документа депутатами міської ради він набуде чинності та почне реалізовуватися.

(З проектом Стратегії розвитку міста Чугуєва до 2028 року можна ознайомитися на сайті: chuguev-rada.gov.ua).