Маленький Чугуїв – місто великих вражень

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ми знову стали переможцями і увійшли у ТОП-8 громад для реалізації пілотних культурних стартапів «Малі міста – великі враження»

Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності. Саме тому 2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь від цих процесів. У 2017 році Міністерство культури України ініціювало проект «Малі міста – великі враження», що сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій. Координатором проекту визначено Українсь-кий Центр культурних досліджень.

Чугуїв гідно презентував свій проект-стартап «Міжнародний Рєпінський пленер», який надзвичайно зацікавив конкурсну комісію. Зі 158 проектних заявок, що пов’язані із культурною спадщиною, переможцями визнано лише 8.

– Як тільки було оголошено конкурс, у листопаді 2017 року, ми відразу ж вирішили брати у ньому участь. Адже Чугуїв – місто багатих культурних традицій, і нам є що показати широкому загалу. Міським головою Галиною Миколаївною Мінаєвою було ініційовано, а в подальшому і активно практично підтримано ідею щодо участі у культурному стартапі, відділом культури і туризму розроблено проект «Міжнародний Рєпінський пленер», який ввійшов до числа фіналістів, а потім й став одним із переможців, – розповідає Олена Цибульнік, начальник відділу культури та туризму міськвиконкому, яка разом з Іваном Чубукіним, головою ГО «Офіс розвитку громад», презентували наш проект у Києві. – Метою проекту є, насамперед, популяризація та збереження рєпінських традицій в сучасному образотворчому мистецтві та створення комфортних умов для творчої діяльності художників з різних міст та країн.

 

 

Унікальність проекту «Міжнародний Рєпінський пленер» полягає в тому, що цього ювілейного для Чугуєва року пленер буде проводитись як трьохтижневий туристичний фестиваль з різноформатними заходами, віртуальними 3D екскурсіями по пам'ятках культурної спадщини.

Це сприятиме не тільки позитивному іміджу міста, а й підвищить його туристичну привабливість, а у перспективі – сприятиме залученню інвестицій.

Цікавими та видовищними обіцяють бути й інші заходи у рамках пленеру. Наприклад, Фестиваль однієї пам’ятки буде являти собою театралізоване дійство на пам’ятці архітектури – Торгових рядах, де буде відтворено один день з життя Чугуєва ХІХ століття. Заплановано проведення циклу майстер-класів для учнів та студентів художніх закладів освіти, художників-аматорів, а також для дітей з особливими потребами. Масштабною має бути і Ярмарка ремісників та майстрів із залученням учасників з багатьох міст України, аукціон з продажу картин учасників Міжнародного Рєпінського пленеру і художників нашого міста.

За умовами проекту, Чугуїв одержить фінансову підтримку у розмірі майже 500 тис. грн для реалізації проекту, який покликаний стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки території та презентувати широкому загалу нашу культуру, залучити туристів відвідати наше місто.