Пам’ятатимемо…

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

7 січня 2018 року пішов із життя талановитий педагог, громадський діяч, ветеран Великої Вітчизняної війни, Почесний громадянин Чугуєва   Юлій Андрійович Батюшков.

Він народився 18 серпня 1925 р. у Ворошиловградській області в родині педагогів. Період шкільного навчання припав на суворі тридцяті. На зміну їм прийшли жорстокі роки Великої Вітчизняної війни із запеклими боями на її фронтах. Як і для тисяч його однолітків вона обірвала всі мрії про майбутнє щасливе життя. У березні 1943 року пішов на фронт сімнадцятирічним добровольцем, боячись, що не встигне повоювати. Солдатом, сержантом хімроти 228-ої стрілкової дивізії пройшов Юлій Андрійович Батюшков від берегів Сіверського Дінця й Дніпра до золотої Праги, де зустрів особливий, мабуть, найсонячніший травневий день – День Великої  Перемоги.  Юлій Андрійович був нагороджений багатьма медалями: «За бойові заслуги», «За взяття Будапешта», «За визволення Праги», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні в 1941-1945 рр.», «За перемогу над Японією». Але найціннішим для нього був орден Вітчизняної війни II ступеня.

Після війни для Юлія Андрійовича починається нова сторінка біографії, яка назавжди пов’язала його зі справою виховання молоді. Він присвятив педагогічній діяльності близько сорока років життя.

У 1972 році Ю. А. Батюшков був призначений директором нової середньої школи № 5. Завдяки його невтомній праці та ентузіазму вчительського колективу, учнів і батьків за короткий час школа стала найсучаснішою у районі. Ю. А. Батюшков завжди залишався вірним своїм педагогічним принципам: вчитель завжди повинен бути справедливим з учнем, уміти визнавати власні помилки, говорити з учнем на рівних, поважати його, бути чесним. Юлій Андрійович проявив себе як прекрасний організатор, виважений і толерантний, тактовна і вимоглива до себе людина. Він зміг згуртувати навколо себе колектив однодумців, об’єднаних загальною метою розвитку школи.

 

 

Його робота в школі оцінена і відмічена багатьма відзнаками, але найголовніше, що він здобув у житті, – це вдячність, любов і повага учнів, колег, усіх, хто був з ним поряд. Педагог-ветеран пам’ятав майже всіх своїх учнів, стежив за їхніми долями та радів успіхам, які для нього були найкращою нагородою всього життя.

Найбільшим талантом Юлія Андрійовича було уміння ділитися знаннями з іншими, дарувати їх людям. Для всіх він залишиться в пам’яті на все життя як людина, яка віддавала кожному частку своєї душі і серця.

Педагогічний колектив Чугуївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія № 5» висловлює глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Юлія Андрійовича буде вічною!

 

Чугуевский городской совет и его исполнительный комитет глубоко скорбят по поводу смерти Почетного гражданина города Чугуева, педагога-фронтовика Юлия Андреевича Батюшкова и выражают искренние соболезнования родным и близким покойного.