Патронат над дитиною – швидка сімейна допомога

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Сьогодні в Україні запроваджується нова форма піклування про дітей із сімей, які опинились у складній життєвій ситуації, – це влаштування дітей у патронатні сім’ї.

Люди в нашій країні не багато знають про пріоритети в долі дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Власне, цим займаються тільки державні органи (за службовим обов’язком), благодійні організації та безпосередньо ті, хто збирається взяти дитину в сім’ю. На щастя, останніх з роками стає все більше. Це люди, які відчувають, що виховувати дітей – їх покликання. Вони не уявляють свій будинок  без дитячого сміху, і чим більше голосів звучить у ньому – тим краще. Багато з них не звертають уваги на те – гарна дитина, талановита чи ні. У них стискається серце при думці про те, що хто-небудь з малечі може залишитися без сімейного тепла.

Для дитини, яка залишилась на деякий час без батьків і приходить у сім’ю патронатного вихователя, – це шанс повернутися до своєї рідної сім’ї. Будь-яка дитина любить своїх батьків, незалежно від того, ведуть вони асоціальний спосіб життя чи ні. Якщо за оцінками соціальних працівників є шанс допомогти родині повернутися до нормального життя, то проводиться робота зі збереження сім’ї. У цей час дитина може бути тимчасово розміщена у патронатну сім’ю. Такої допомоги потребують насамперед новонароджені діти, від яких відмовилися батьки; підкинуті, безпритульні діти; діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, у яких батьки померли, пропали безвісти; діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній родині, або їхні батьки не можуть піклуватися про них.

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

 

 

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, житло (власне, орендоване) та не має судимості. Звичайно, кандидат у патронатні вихователі та його помічник проходять курси професійної підготовки за спеціальною програмою та у своїй подальшій роботі мають постійну допомогу  кваліфікованих фахівців (юридичну, психологічну, медичну, педагогічну). Послуги патронатного вихователя є професійною діяльністю на оплачуваній основі.

Отримуючи досвід, патронатний вихователь може стати справжнім професіоналом у справі виховання дітей і, можливо, знайти своє покликання в житті. Найголовніше – це чітке усвідомлення власної мотивації, чесність із самим собою у питанні: чому я хочу цим займатися. Якщо бажання допомогти дитині йде від серця, то все інше можна вирішити: допомогу отримати від фахівців і оточення, знання здобути на тренінгах.

Шановні читачі, якщо у вас є усвідомлене бажання стати патронатним вихователем або є потреба у більш детальній інформації щодо цього питання, звертайтесь до Чугуївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 20, або телефонуйте: 2-33-45, (098) 864-94-64.