Боротьба за бюджети громад триває

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

14 листопада Чугуївський міський голова Галина Мінаєва взяла участь у Загальних зборах Асоціації міст України, які відбулися в Києві під головуванням очільника цієї впливової громадської організації – Київського міського голови Віталія Кличка.

У Зборах АМУ брали участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, народні депутати, члени Уряду, а також близько 300 представників органів місцевого самоврядування.

В ході роботи Зборів обговорювалися найважливіші питання для розвитку місцевого самоврядування, зокрема проект Державного бюджету на 2018 рік в розрізі необхідності врахування інтересів місцевого самоврядування у головному фінансовому документі країни. Міські голови акцентували увагу представників уряду на тому, що громади з нетерпінням очікують ухвалення низки важливих для розвитку місцевого самоврядування законопроектів – про муніципальну варту, про паркування, про розпорядження земельними ділянками, про службу в органах місцевого самоврядування та інших.

 

 

«Відбулось ухвалення проекту Державного бюджету на 2018 рік у першому читанні. І для нас вкрай важливим є врахування в головному кошторисі країни інтересів місцевого самоврядування. Починаючи з липня цього року представники міст України беруть активну участь у бюджетному процесі. Нам вдалося передбачити майже 27 мільярдів гривень у змінах до Держбюджету на 2017 рік. У першу чергу – на погашення заборгованості по субсидіях», – заявив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.

Водночас він підкреслив, що проект Держбюджету на 2018 рік є складним для органів місцевого самоврядування. «Оскільки я особисто брав участь у бюджетних консультаціях, хочу подякувати Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, який пообіцяв врахувати наші пропозиції щодо зменшення обсягів вилучення з міст та громад, зняття навантаження з місцевих бюджетів по фінансуванню пільг із надання житлово-комунальних послуг та вирішення питання середньострокових позик. Сподіваюся, ці важливі для місцевого самоврядування питання будуть враховані Урядом при доопрацюванні проекту Держбюджету», – наголосив Голова АМУ.