Вітаємо 92-у ОМБр на рідній землі!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

11 листопада на території військової частини у Башкирівці відбулися урочистості з нагоди виведення бригади з зони проведення АТО. Хлібом-сіллю, теплими словами вдячності, нагородами та подарунками, танцями та піснями зустрічали військово-службовців у місці постійної дислокації.

Більше року (близько 400 днів і ночей) бійці 92-ї ОМБр тримали оборону на Донецькому напрямку у найгарячіших точках – Красногорівка, Мар’їнка, Світлодарська дуга. А перед цим майже 2 роки воювали на Луганщині в районі Щастя.

«Мешканці цих населених пунктів завжди пам’ятатимуть воїнів уславленого з’єднання, які стримали наступ ворога та впродовж багатьох місяців боронили українську землю», – відзначив командир 92 бригади підполковник Володимир Кокорєв.

За роки АТО близько 6 тисяч військовослужбовців пройшли службу у лавах військової частини. За мужність і героїзм, проявлені під час виконання бойових завдань на території Донецької і Луганської областей, 280 бійців відзначені державними нагородами, командир танкової роти старший лейтенант Василь Божок удостоєний звання Героя України, близько 600 військово-службовців нагороджені відзнаками Міністра оборони та начальника Генерального штабу – головнокомандувача ЗСУ. Отримали поранення 230 військово-службовців, загинули 48 бійців. Пам’ть загиблих побратимів було вшановано хвилиною мовчання.

 

 

Захисників України радо вітали представники Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, зокрема начальник штабу військ ОК «Схід» генерал-майор Ігор Палагнюк, керівники Харківської обласної адміністрації та обласної ради, Чугуївської міської та районної влади, духовенство, школярі,  члени громадських організацій, ветерани АТО, рідні та близькі бійців, мешканці Чугуєва. У черзі стояли бажаючі висловити слова подяки та найкращих побажань бійцям за їх самовіддане служіння Батьківщині. Від чугуївської громади захисників щиро вітала міський голова Галина Мінаєва.

Вкотре було наголошено, що сьогодні 92-га ОМБр – одна з найкращих та  найбільш боєздатних у Збройних силах України. Під час урочистостей сотням військовослужбовців було вручено державні нагороди, почесні відзнаки різних ступенів за мужність і героїзм при виконанні бойових завдань під час захисту незалежності та територіальної цілісності держави. Ряд бійців було призначено на нові вищі посади. Так, Василь Божок став заступником командира механізованого батальйону.

Щирі слова подяки, сльози радості на очах, теплі обійми та поцілунки, дитячий сміх, море квітів та національної символіки – свято видалося патріотичним, урочистим та душевним…

Наразі військовослужбовців чекають відпустки, відпочинок, а далі – поновлення боє-здатності та бойове злагодження підрозділів. А потім – виконання наказів Батьківщини.