На шляху децентралізаційних зрушень

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

24 жовтня Чугуївський міський голова Галина Мінаєва взяла участь в шостому засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулося під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Керівництво Кабінету міністрів, Верховної Ради та представники місцевої влади, у тому числі делегація з Харківщини, обговорювали питання стратегії розвитку та економічної модернізації України, а також нової державної політики сільського розвитку.

Виступаючи перед учасниками, Президент України Петро Порошенко окрему увагу приділив реформі з децентралізації, зазначивши, що зараз дуже важливо простежити за тим, аби вигоду від децентралізації отримали громадяни по всій країні, не лише в містах-мільйонниках, але й у віддалених містечках та селах. Відповідь на це питання, на думку Президента, знаходиться у площині подолання нерівномірності нарощення доходної частини місцевих бюджетів, а головне – у продовженні створення об’єднаних територіальних громад.

Позицію міських голів на форумі оголосив Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко. За його словами, в рамках децентралізації місцева влада повинна сама вирішувати всі питання, які стосуються бюджету, – штрафи, пільги, муніципальна поліція та ряд інших. Проте, територіальні громади знаходяться в залежності від рішень з центру.

Кличко відзначив, що надмірна централізація не дозволяє територіальним громадам вирішувати дуже багато важливих питань. Він також розповів, як місцева влада з оглядкою на центр змушена коригувати бюджет, а найчастіше фінансова політика центру стає важким тягарем для місцевих бюджетів.

– Для міста Києва ми це ще можемо витримати, але як президент Асоціації міст України можу сказати: багато мерів скаржаться, що вони не здатні фінансово вирішити цю проблему, – заявив він. – Ми тільки на початку нашого шляху. Нам потрібно зробити ще дуже багато кроків, щоб децентралізація по-справжньому відбулася, – додав Кличко.

ДОВІДКА

Рада регіонального розвитку – консультативно-дорадчий орган при Президентові України, утворений з метою сприяння взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях:

– напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування і територіальної організації влади,

– децентралізації управління регіональним розвитком,

– вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.