Реформа медицини: готуємось до змін

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Минулого тижня в молодіжному хабі «City» відбулось засідання круглого столу «Обговорення стратегії розвитку медичних послуг у Чугуєві»

Захід відбувся в рамках реалізації проекту Агенціії Змін «Перспектива» «Підтримка трансформації первинної медицини в Харківській області» за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження» та був присвячений впровадженню медичної реформи у нашому місті.

Учасниками зустрічі стали заступник міського голови – керуючий справами міськвиконкому Людмила Макаренко та заступник міського голови Тетяна Він-ник, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Черевань, депутати Чугуївської міської ради, представники Чкалівської громади, очільники громадських організацій міста.

Експерти Харківської експертної групи підтримки медичної реформи Олена Хітрова та Олена Решетняк представили основні положення реформи та відповіли на запитання учасників круглого столу щодо функціонування закладів сімейної медицини за нових умов. Нагадаємо, на сьогоднішній день реформа первинної ланки медицини входить в фазу реалізації, коли Центри первинної медико-санітарної допомоги починають працювати зовсім по-новому. Відтепер, по-перше, пацієнти мають право самостійно обирати собі сімейного лікаря та повинні укласти з ним договір на обслуговування. По-друге, на початковому етапі реформи пацієнту дозволяється міняти лікаря декілька разів на рік. По-третє, пацієнти, які не укладуть угоди з жодним сімейним лікарем, все одно будуть отримувати медичну допомогу.

 

 

На зустрічі також йшла мова про рівень задоволеності чугуївців послугами сімейної медицини. З результатами анкетування з цього питання, яке було проведено у місті протягом останніх місяців, присутніх ознайомила начальник служби молодіжної політики та оздоровлення дітей міськвиконкому Вікторія Рєзанова. Усього було опитано 500 городян. Анкети були розміщені в місцях, де щоденно буває найбільша кількість мешканців міста, – це мерія, соціальні служби, також вони розповсюджувалися за допомогою вуличних комітетів та голів ОСББ, громадських організацій.

За результатами опитування, 62% городян вважають, що професіоналізм та компетентність сімейних лікарів Чугуєва знаходяться на високому рівні. Зокрема, найбільш позитивні відгуки від населення отримали амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які розташовані у мікрорайонах Зачуговка, Дружба та Авіатор. В той же час було висловлено зауваження щодо ставлення лікарів до пацієнтів та процесу організації медичного прийому.

Після прийняття відповідних законопроектів громади та медичні заклади зможуть розпочати роботу в нових умовах.