Як у Чугуєві реалізується Урядова програма «Доступні ліки»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

З початку втілення цього державного проекту Чугуївським центром первинної медико-санітарної допомоги було виписано більше 26,5 тисяч пільгових рецептів мешканцям міста.

Як повідомила головний лікар медичного закладу Тетяна Черевань, ЧЦПМСД здійснює освоєння коштів та проводить виписку рецептів на лікарські засоби для амбулаторного лікування відповідно до створених реєстрів хворих. Наразі на обліку перебувають 7985 осіб з серцево-судинними захворюваннями, 954 хворих на цукровий діабет ІІ типу, 177 осіб з бронхіальною астмою.

До участі у програмі «Доступні ліки» залучено 17 аптек, з якими укладено відповідні угоди. Це ДОРП «Обласний аптечний склад», мережа аптек ТОВ «ДАРС-Д» (9 закладів), ТОВ «Добра аптека+», ТОВ «Прана-Фарм», ТОВ «Феліта» (4 заклади), ТОВ «Медсервіс Харків».

– У аптечних мережах у наявності є лікарські препарати, що включено до програми. У поодиноких випадках при відсутності у одній аптеці якихось ліків їх можна отримати у іншій або почекати, коли привезуть. Ми проводимо щоденний моніторинг ситуації і намагаємося впливати на процес забезпеченості аптек потрібними медичними препаратами. На серпневій сесії облради усім районам Харківщини було виділено додаткові субвенції на реалізацію програми, так що коштів, якими ми розраховуємося з фармакологічними компаніями, наразі достатньо, – зазначила Тетяна Черевань.