Громади своє слово сказали

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Днями в Одесі завершив роботу ХІІІ Український муніципальний форум, в якому брала участь міський голова Чугуєва Галина Мінаєва.

Протягом трьох днів голови громад, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища обговорювали питання та виробляли спільну позицію органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого само-

врядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

За підсумками Форуму було прийнято за основу Звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів із дорученням Виконавчій дирекції АМУ доопрацювати документ з урахуванням пропозицій, висловлених під час засідання Правління АМУ та під час роботи форуму.

Слід зазначити, що значна кількість серед цих пропозиций була висловлена саме мером нашого міста. Зокрема, мова йде про відсутність надходжень акцизного податку з нафтопродуктів до бюджетів місцевого самоврядування, недостатність коштів освітньої і медичної субвенцій, несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на тепло-, водопостачання за минулі періоди, перекладання на органи місцевого самоврядування виплати компенсації надавачам послуг з пільгового перевезення та зв’язку через відсутність відповідної субвенції. На кожне з цих та низки інших проблемних питань була надана відповідна пропозиція щодо внесення змін в законодавство. Тепер слово за Парламентом та Урядом.