Справи не найкращі

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Відразу дві наради, присвячені питанням дотримання прав найманих працівників у Чугуєві, провів минулого тижня заступник міського голови Олександр Апостол.

Першим стало засідання міської комісії з погашення заборгованості по заробітній платі, пенсіям, стипендіям та іншим соціальним виплатам. Учасники зустрічі розглянули питання погашення заборгованості з виплати зарплати на міських підприємствах, рівня оплати праці чугуївців і офіційного оформлення трудових відносин.

Як доповіла заступник начальника Управління соціального захисту населення Зоя Броднікова, середньомісячна заробітна плата у серпні 2017 року по Чугуєву склала 4590 гривень. Незважаючи на те, що ця сума більша, ніж прийнятий новий розмір мінімальної зарплати, наше місто, на жаль, продовжує займати передостанні позиції в обласному рейтингу за рівнем оплати праці і темпамами зростання заробітної плати. Заборгованість перед працівниками по зарплаті зберігається на двох міських підприємствах – Чугуївському авіаремонтному заводі і Чугуївському районному відділі електромереж.

Що стосується боротьби з тіньовою занятістю, то в ході засідання були підведені підсумки роботи комісії за січень-серпень цього року. На зустріч були запрошені фізичні особи-підприємці, діяльність яких підлягає обстеженню у вересні, та роботодавці, які з різних причин не з’явилися на попередні засідання комісії.

Підводячи підсумки наради, заступник міського голови Олександр Апостол підкреслив, що, незважаючи на досить обмежені повноваження органів місцевої влади, членам комісії треба запроваджувати нові форми роботи з підприємцями-мінімізаторами, адже від розмірів сплаченої заробітної плати та податків з неї залежать як добробут городян, так і благополуччя усієї громади міста.