Міський голова Галина Мінаєва взяла участь у XIII Українському муніципальному форумі

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

На початку цього тижня міський голова Галина Мінаєва взяла участь у засіданні Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та у XIII Українському муніципальному форумі, які відбулися в Одесі.

Перший день форуму мав назву «День діалогу з органами державної влади». У засіданні взяли участь віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, народні депутати, представники міністерств регіонального розвитку, фінансів, освіти і науки, охорони здоров’я та інших органів державної влади, голови міст, селищ і сіл України.

Перед учасниками Форуму виступила Чугуївський міський голова, голова комітету Правління АМУ з питань впровадження реформи місцевого самоврядування Галина Мінаєва. Вона, зокрема,  привернула увагу всіх учасників зібрання і гостей до просуванням змін, фундаментальних для місцевого самоврядування. «Продовжується курс на децентралізацію та розвиток місцевого самоврядування. Маємо багато проміжних успіхів та здобутків. Проте рік від попереднього форуму  важко назвати «роком великих успіхів», – відзначила мер Чугуєва.

Очікуваного нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» досі немає, тобто і надалі відкладається осучаснення служби, передача на рівень місцевого самоврядування додаткових повноважень, визначення механізму встановлення адекватних умов оплати праці. Не прийнято закон про поширення за межі населених пунктів повноважень місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.

Також Галина Мінаєва зупинилася на проблемах утворення об’єднаних громад навколо міст обласного значення, об’єднання територіальних громад з різних районів.

 

 

Завершуючи свій виступ, міський голова наголосила: «Хочу відзначити, що наступний рік буде непростим. Проте незважаючи на велику кількість викликів, які стоять перед нами, я бачу з боку держави багато правильних кроків і велике бажання зробити місцеве самоврядування кращим. Також бачу професійні дії нашої асоціації. І тому зберігаю велику надію на успіх реформи!»

Під час діалогу учасники форуму обговорили досягнення, проблеми та виклики децентралізаційної реформи, питання бюджетного та ресурсного забезпечення громад у 2017-2018 роках, а також секторальні реформи в сферах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

ДОВІДКА

XIII Український муніципальний форум проходив з 18 по 20 вересня 2017 року. Другий день – «День відкритого управління і економічного розвитку українських міст». Третього дня були обговорені питання енергоефективності, проблеми реформування ЖКГ, співпраці ОСББ з органами місцевого самоврядування.