Літо закінчується, але процес оздоровлення триває

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Здавалося б, шкільні канікули тільки розпочались, як вже літо добігає кінця, а разом з ним неминуче стартує навчальний рік. Про те, як оздоровлювалися чугуївські діти цього літа, наш кореспондент вела бесіду з начальником служби з молодіжної політики та організації оздоровлення дітей міськвиконкому Вікторією Рєзановою.

– Питання організації оздоровлення дітей в Чугуєві є одним із пріоритетних напрямків діяльності міської влади і знаходиться на постійному контролі міського голови, тому що від літнього оздоровлення залежить здоров’я дитини протягом усього наступного навчального року. До речі, цього літа у Чугуєві міські пришкільні табори працювали у три зміни. В них відпочили за кошти міського бюджету 1217 дітей.

У таборах, розташованих на території Харківської області та на морському узбережжі, вже оздоровились 182 дитини пільгових категорій, що на 57 більше, ніж у минулому році.

З міського бюджету для оздоровлення дітей пільгових категорій було виділено 100 тисяч гривень. За ці кошти 40 обдарованих дітей та дітей пільгових категорій відпочили у дитячому оздоровчому таборі «Орлятко» (смт Кочеток). Незважаючи на закінчення літнього сезону, ще 10 дітей пільгових категорій попрямують на відпочинок в кінці серпня.

Процес оздоровлення дітей триває впродовж усього року. Є в Україні дитячі табори, які працюють цілий рік. Зокрема, це Міжнародний дитячий центр «Артек», який зараз знаходиться під Києвом, та Український дитячий центр «Молода гвардія» в Одесі. Путівки в ці табори надаються Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації для дітей пільгових категорій. Це можуть бути як безкоштовні путівки, так і путівки, за які батькам доведеться доплатити від 20 до 50% вартості в залежності від категорії дитини. Згідно із Законом України «Про оздоровлення і відпочинок дітей» до пільгових категорій відносяться діти-сироти і діти, позбавлені батьківської опіки; діти учасників антитерористичної операції; діти, один з батьків яких загинув (пропав без вісті) в районі проведення АТО, бойових дій або озброєних конфліктів, або смерть яких настала в результаті бойових поранень; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти-інваліди; діти з багатодітних і малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули в результаті нещасних випадків на виробництві або при виконанні службових обов’язків; діти, що перебувають на диспансерному обліку, обдаровані діти – переможці фестивалів, конкурсів, олімпіад різного рівня. Не слід також забувати, що, окрім цього, діти, що перебувають на диспансерному обліку, можуть оздоровитися в лікувальних санаторіях – для цього батькам необхідно звернутися до Чугуївської ЦРЛ.

Для того щоб отримати путівку в дитячий табір, батькам необхідно заявити про своє бажання оздоровити дитину за бюджетні кошти. Відповідну заяву можна написати в Центрі надання адміністративних послуг або ж у нас, в службі з молодіжної політики і організації оздоровлення дітей, яка знаходиться в міськвиконкомі на третьому поверсі, кабінет № 27. При собі необхідно мати свідоцтво про народження і ідентифікаційний код дитини, а також документи, що підтверджують її пільговий статус.