Наповнення бюджету – питання пріоритетне

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

1 серпня міський голова Галина Мінаєва провела нараду, присвячену стану надходження до міського бюджету місцевих податків і зборів. У нараді взяли участь начальник Харківської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін та фахівці структурних підрозділів Чугуївсь-кої міської ради і виконавчого комітету.

Як відомо, місцеві податки і збори є одним з вагомих джерел наповнення місцевих бюджетів. Відтак, підвищення ролі саме місцевих податків та зборів і збільшення їх частки у складі доходів є головним напрямком виконання міського бюджету. Галина Мінаєва загострила увагу на питанні своєчасної та в повному обсязі сплати фізичними та юридичними особами плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У даний час робота зі звірки даних по об’єктах оподаткування, нарахуванню податків та врученню податкових повідомлень-рішень про сплату податків має бути завершеною. Зі свого боку керівник податкової інспекції запевнив, що відомством проводиться весь комплекс відповідних дій, але існують певні проблеми з базою оподаткування. Учасники наради висловили своє бачення щодо покращення стану роботи з нарахування та сплати місцевих податків і визначили першочергові кроки. За дорученням міського голови необхідно провести інвентаризацію договорів оренди земельних ділянок, залучити представників вуличних комітетів до роботи з вручення податкових повідомлень та виявлення безхазяйного майна.

Завершуючи нараду, Галина Миколаївна висловила сподівання щодо подальшої плідної співпраці міської ради та податкової служби щодо наповнення міського бюджету. Успішне виконання функцій та завдань, покладених на органи місцевого самоврядування, неможливе без належного фінансового забезпечення. Основним джерелом наповнення міського бюджету мають стати власні доходи, у тому числі місцеві податки і збори, тож їх своєчасна сплата має бути важливим обов’язком мешканців нашого міста. Враховуючи, що земля в нашій державі є платною, плату за неї до бюджету мають вносити всі, крім, звичайно, тих, кого звільнено відповідно законодавства. Тобто, зміцнення міського бюджету і розширення фінансової автономії нашого міста – в руках кожного жителя Чугуєва.