Заборгованість перед місцевими бюджетами буде погашено

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Завдяки діям Асоціації міст України Уряд схвалив виділення з Державного бюджету 14,1 млрд грн місцевим бюджетам на пільги та житлові субсидії

21 червня на засіданні Кабінету Міністрів було схвалено зміни до Державного бюджету України на 2017 рік, відповідно до яких збільшується на 14,1 млрд грн субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Проблема погашення заборгованості Державного бюджету перед підприємствами житлово-комунального господарства за надані споживачам пільги та субсидії гостро стоїть перед усіма органами місцевого самоврядування. З метою вирішення проблеми Правлінням АМУ було вжито низку дієвих заходів, зокрема, проводилися зустрічі та консультації голів громад-членів АМУ з Міністерством фінансів країни та Міністерством соціальної політики України, прес-конференція з представниками ОСББ, на яких аргументовано доводилася необхідність виділення додаткових коштів з державного бюджету. Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко, провів робочу зустріч з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, наголосив на актуальності цієї проблеми і знайшов підтримку позиції  органів місцевого самоврядування.

Міський голова Чугуєва Галина Мінаєва як член Правління АМУ виступила одним з найактивніших учасників процесу з урегулювання болючого питання на державному рівні, брала безпосередню участь у розробці пропозицій та внесенні змін до Державного бюджету.

22 червня парламент схвалив  зміни до Державного бюджету у першому читанні. Тож є надія, що найближчим часом документ буде прийнятий в цілому та підписаний Президентом, а на місцях отримають довгоочікувані кошти на компенсацію пільг та субсидій.

В. ПЕТРОВА.