Звернення громадян – на особливому контролі

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Наприкінці минулого тижня у мерії відбулася робоча нарада щодо виконання доручень, наданих міським головою Галиною Мінаєвою під час проведення виїзних прийомів громадян, зустрічей з головами вуличних комітетів, а також якості розгляду заявок, які надходять на онлайн-сервіс «Комунальний диспетчер».

Участь у нараді взяли заступники міського голови, керівники комунальних підприємств та структурних підрозділів міськвиконкому.

Як повідомила начальник відділу роботи зі звернень громадян міськвиконкому Світлана Шляхта, за результатами проведення виїзних прийомів по мікрорайонам міста на контроль міським головою було поставлено 94 доручення. Слід зазначити, що більшість завдань були виконані відповідно до встановлених термінів. Не виконані на теперішній час питання стосуються житлово-комунального господарства і потребують значного фінансування. Це ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів, відсипка доріг, обладнання вуличного освітлення, заміна ліхтарів, ремонт колодязів тощо.

Особливу увагу в ході зустрічі було приділено аналізу розгляду письмових звернень громадян, які надходять до виконавчого комітету особисто від мешканців міста або поштою через органи влади. За 6 місяців поточного року від чугуївців надійшло 829 звернень.  Значно зросла кількість звернень з питань житлово-комунального господарства та соціального захисту населення (надання матеріальної допомоги на лікування та прожиття).

 

 

Одним із напрямків розгляду звернень громадян є заявки, які надаються до електронного сервісу «Комунальний диспетчер м. Чугуєва», що створений на базі офіційного веб-сайту Чугуївської міської ради. Цей сервіс користується попитом серед мешканців міста. На теперішній час зареєстровано 972 заявки, з яких: 48% – з питань виконання ремонтних робіт КЖРЕПом, 31% – КП «Чугуїввода», 15% – КП «Чугуївський комунальний комплекс». Переваги діючого сервісу – швидке реагування на проблему та усунення недоліків; контроль за ходом розгляду заявки; інформування населення про результати звернення. Одночасно комунальні підприємства створили власні  веб-сайти. Але, на жаль, не всі комунальники оперативно інформують городян про проблемні питання, які виникають в їх роботі, чи нововведення в наданні послуг.

У ході наради міський голова жорстко розкритикувала роботу керівників комунальних підприємств, закликала кожного до особистої відповідальності перед мешканцями міста та запропонувала посилити щоденний контроль за своєчасністю розгляду заявок громадян і якістю виконання робіт. За підсумками наради мер поставила завдання начальнику відділу роботи зі зверненнями громадян Світлані Шляхті скласти графік зустрічей заступників міського голови з мешканцями міста, які відбудуться у мікрорайонах Чугуєва у форматі «питання-відповідь» щодо виконання поставлених раніше питань.