На шляху до ґендерної рівності

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

25-26 травня у м. Одеса відбувся семінар з обміну досвідом «Застосування інструментів ґендерного аналізу та ґендерних підходів в діяльності органів місцевого самоврядування України», організований в рамках шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» (реалізується шведським урядовим агентством Академія Фольке Бернадотта та фінансується шведським агентством з міжнародної співпраці Sida).

Метою заходу було обговорення аспектів застосування інструментів ґендерного аналізу, особливості збору даних в містах для розробки ефективних моделей забезпечення ґендерної рівності при реалізації владних повноважень. В семінарі брали участь представники інших проектів, які зацікавлені чи вже активно працюють в сфері подібних розробок (Sida/SKL «Підтримка децентралізації в Україні», Sida «Гендерно-орієнтоване бюджетуванння»), а також представники місцевого самоврядування, зокрема, об’єднаних територіальних громад, котрі опікуються питаннями забезпечення рівного доступу до прийняття рішень на місцевому рівні.

 

 

Представники Міністерства регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України ознайомили присутніх з поточним станом реалізації децентралізаційних завдань та наступними кроками реформування місцевого самоврядування в Україні, а також відзначили важливість питання ґендерної рівності на рівні як місцевої, так і національної політики.

В своєму виступі заступник міського голови-керуючий справами виконкому Чугуївської міської ради Людмила Макаренко, яка представляла Чугуїв на семінарі, розповіла учасникам заходу про те, яким чином у нашому місті створюються сприятливі та доступні умови для реалізації можливостей жінок, молоді в політичній, соціальній, освітній та громадській сферах. Також Людмила Петрівна поділилася досвідом реалізації проекту «Соціальна няня», метою якого є забезпечення поєднання жінками професійних та сімейних обов’язків та соціальна підтримка батьків, які виховують дітей одноосібно, шляхом надання відповідних соціальних послуг у вигляді короткочасного догляду за дітьми.