У чистий четвер в нашому місті відбувся перший фестиваль писанок

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Місцем проведення свята організатори – виконавчий комітет Чугуївської міськради – обрали пішохідну алею на бульварі Комарова. Ще восени минулого року на ній панувала стихійна торгівля, але згодом на цій частині бульвару розпочалась реконструкція. Відтепер алея виглядає чудово, вона стала пішохідною, має зручний тротуар, місця для розташування клумб, ліхтарні стовпи та якнайкраще підходить для проведення святкових заходів. Цими перевагами і скористались організатори першого фестивалю писанок, який (сподіваються чугуївці, що стали його учасниками) стане в Чугуєві традиційним.

На фестивалі яблуку було ніде впасти – чугуївці залюбки милувались виставкою гігантських писанок, авторами яких є чугуївські художники та учні дитячої художньої школи, – багато хто фотографувався на тлі цих, без перебільшення, витворів мистецтва. Кожна з них має своє значення, свої особливі символи та свою кольорову гаму.

Не меншу зацікавленість у городян викликали виставка-продаж від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та пасхальні експозиції закладів освіти міста, які розташувались на алеї скверу «Центральний». Відвідувачі виставки могли згадати (а дехто і познайомитись) з традиціями свята Великодня. Залюбки містяни купували ароматні смачні паски від місцевих виробників та спостерігали за майстер-класами по розпису великодніх писанок та навіть самі випробовували це дивне мистецтво.

 

Кульмінацією свята стала церемонія нагородження учасників фестивалю, авторів писанок та святкових експозицій, підприємців та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Переможці конкурсу «Писанка-2017» були визначені у таких номінаціях: «Найкращий пасхальний сувенір», «Найкраща колекція пасхальних писанок», «Найкраща пасхальна композиція», «Найкраща писанка, виконана дітьми», «Пасхальне диво». За активну участь у Першому фестивалі писанок у місті Чугуєві, відродження національних та духовних традицій українського народу нагороди отримали колективи навчальних закладів – шкіл, дитячих садків, Будинку дитячо-юнацької творчості, Центру туризму та краєзнавства та Дитячої худож-ньої школи імені Іллі Рєпіна.