Хто та де повинен прибирати у Чугуєві?

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Розпочалася Всеукраїнська акція «За чисте довкілля»

10 березня було підписано розпорядження Чугуївського міського голови «Про проведення у місті Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою». Дана акція проводиться щорічно з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, озеленення.

Як повідомили у мерії, масштабний міський суботник заплановано на 8 квітня. Але, як показує практика, добрий господар не чекає на певну дату та вказівку, а за будь-яких обставин дбає про чистоту на порядок на своїй території. Тож давайте відчуємо себе справжніми та гарними господарями рідного міста!

Нагадуємо мешканцям міста, суб’єктам господарювання про необхідність дотримання Правила благоустрою, забезпечення чистоти та порядку утримання територій м. Чугуєва (затверджено рішенням XLIII сесії V скликання Чугуївської міської ради від 27.05.2008 р. № 1415-V).

Зокрема, пункт 3 визначає  Порядок утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів міста:

3.2. Суб’єкти господарювання – підприємства, організації, установи, заклади прибирають прилеглу та закріплену територію.

3.3. При наявності розриву між будівлями або земельними ділянками, якщо межа між ними не визначена виконавчим комітетом Чугуївської міської ради, актом землекористування, межею являється середина розриву.

3.4. Житлово-експлуатаційні підприємства (дільниці) здійснюють прибирання асфальтобетонного покриття, зелених зон та на внутрішньоквартальних територіях в межах домоволодінь.

3.5. Всі торговельні, орендні підприємства та організації незалежно від форм власності та відомчої належності, які розміщені в житлових будинках та на територіях домоволодінь, а також кіоски, майстерні, лотки і інші повинні мати безпосередньо на об’єкті погоджені з санепідемстанцією та житлово-експлуатаційною дільницею схеми прилеглих територій, прибирання яких здійснюється працівниками цих підприємств чи організацій.

3.6. Прибирання відведеної та прийнятою будівельниками під забудову території, а також території навколо будівельних майданчиків по периметру на відстані 20 м виконується будівельними організаціями до здачі об’єкта в експлуатацію.

3.7. Прибирання на ділянках навколо вуличних кіосків, ринків, павільйонів, лотків, майстерень по ремонту годинників та взуття, ГРП трансформаторних підстанцій, теплопунктів, бойлерних та пересувних об’єктів торгівлі в радіусі 20 м здійснюють власники цих об’єктів.

3.8. Власники земельних ділянок, орендарі, будівлі та ділянки яких розміщені на набережних та вулицях, що не мають забудови з протилежної сторони, прибирають весь масив проїжджої території, обох тротуарів і спусків до води.

3.9. Прибирання платних стоянок автотранспорту та площадок, відведених під стоянку таксі, здійснюється їх власниками або користувачами.

3.10. Прибирання міських територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах домоволодінь до проїжджої частини вулиці.

За невиконання Правил благоустрою порушників чекає адміністративне покарання. І дуже б хотілося, щоб не від розміру штрафу залежала чистота у рідному місті, а від свідомого та відповідального ставлення його мешканців до своєї малої батьківщини.