Про «теплі кредити» для ОСББ

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

йшла мова на семінарі з енергоефективності «Чи вигідно інвестувати в енергоефективні вікна?» для голів об’єднань співвласників житла Чугуєва, що відбувся 27 березня у мерії

Організатором заходу виступив регіональний консультант проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Олег Масленніков, який детально інформував учасників зустрічі про можливість впровадження комплексу заходів з енергозбереження у багатоквартирних будинках, на успішних прикладах участі у державній програмі підтримки енергоефективності в ОСББ продемонстрував фінансовий ефект від впровадження таких заходів.

Головам ОСББ було запропоновано скористатися наданою можливістю заощаджувати не тільки енергію, але й власні гроші, взявши участь у державній програмі з енергоефективності.

Уряд офіційно продовжив популярну програму «теплих кредитів» на 2017 рік, за якою держава компенсує частину позики, взятої споживачем у банку на заходи з енергоефективності. На це виділено 400 мільйонів гривень.

Відшкодування державою позик на енергозберігаючі заходи буде відбуватися за наступною схемою:

20% – розмір компенсації на придбання «негазових» котлів

35% – для утеплення індивідуального житла

40% – для ОСББ0

70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ


 

Цьогоріч розширений список банків, у яких видаватимуть позики. Якщо у попередні роки тепле кредитування проводили державні Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк, то у 2017-му до програми підключиться також націоналізований Приватбанк.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% – залежно від кількості квартир-субсидіантів.

У 2017 році продовжують діяти і місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами. Зокрема, з бюджету Харківської області на реалізацію регіональної Програми стимулювання ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних технологій, передбачено відшкодування 20% суми кредитів, взятих на енергоощадні заходи. З міського бюджету Чугуєва можна отримати ще 10% компенсації за «теплі кредити».