Обличчям до місцевого самоврядування

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

21 березня міський голова Чугуєва Галина Мінаєва взяла участь в засідання Правління Асоціації міст України

Міські, селищні, сільські голови мали змогу поставити свої запитання Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, Віце-прем’єр-міністру – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубку, Віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону, Міністру фінансів Олександру Данилюку, в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун та її заступнику Павлу Ковтонюку, голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитру Вовку.

Міський голова Чугуєва у своєму виступі привернула увагу представників уряду до питань виділення ділянок учасникам АТО, передачі земель Міноборони громадам для соціальних потреб тощо.

Уляна Супрун відповіла на запитання стосовно реформи галузі охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про формування госпітальних округів, медичну субвенцію, закупівлю ліків тощо.

Гостре обговорення точилося навколо пропозиції Мінфіну скасувати місцевий акциз з тютюнових виробів. На думку членів правління, скасувавши роздрібний акциз з тютюнових виробів, Уряд може поставити під загрозу стабільність наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Недоліки скасування роздрібного акцизного податку можна простежити на прикладі акцизу з роздрібного продажу нафтопродуктів.

Міський голова Львова Андрій Садовий порушив питання, що стосується багатьох українських міст і особливо гостро стоїть зараз у Львові, – щодо вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Він зазначив, що без підтримки з боку державних органів цю проблему важко вирішити.