Розроблено дорожню карту щодо надання соціальних послуг чугуївцям

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Стратегія розвитку системи надання соціальних послуг у Чугуєві на 2017-2020 роки була презентована у понеділок, 13 березня, у мерії

Учасниками заходу стали керівники та представники муніципалітету, соціальних, комунальних, освітніх закладів, члени громадських організацій, у тому числі й тих, що об’єднують людей з особливими потребами і які є головними отримувачами соціальних послуг.

Міський голова Галина Мінаєва, вітаючи учасників зустрічі, акцентувала особливу увагу на важливості роботи з надання мешканцям міста якісних та доступних соціальних послуг, запевнила у подальшому вдосконаленні цього напрямку роботи міської влади.

Начальник міського Управління соціального захисту населення Олена Куриленко, що презентувала Стратегію, детально зупинилася на основних положеннях документу та етапах реалізації.

Стратегія розвитку системи надання соціальних послуг м.Чугуєва на 2017 – 2020 роки визначає цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг у м. Чугуєві, передбачає заходи щодо розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності.

У рамках Стратегії визначено низку пріоритетів розвитку системи надання соціальних послуг у Чугуєві на 2017-2020 роки.

 


 

Підвищення рівня доступності соціальних послуг:

забезпечення безбар’єрного доступу до соціальних послуг у місті, формування доступного інформаційного поля щодо соціальних послуг, які надаються у місті.

Формування соціально відповідальної громади:

соціальна реклама, тренінги, «круглі столи» з питань підвищення соціальної відповідальності та активності мешканців міста; поширення практики реалізації соціальних ініціатив і проектів, запроваджених на партнерських засадах (відеоролики, статті в газеті, соціальних мережах тощо, залучення громадських організацій міста до надання соціальних послуг, створення Ради громадських організацій – надавачів соціальних послуг.

Розвиток ринку соціальних послуг:

впровадження механізму проведення конкурсу соціальних проектів, використання інструменту «Громадський бюджет» як одного із засобів розвитку соціальних послуг, забезпечення навчання провайдерів з впровадження соціальних послуг та підготовки конкурсних пропозицій.

Посилення кадрового потенціалу суб’єктів, які надають соціальні послуги: налагодження співробітництва з профільними вищими навчальними закладами з метою залучення студентів та випускників до роботи у соціальній сфері Чугуєва (волонтерство, навчальна практика тощо), організація навчання для працівників соціальної сфери, обмін досвідом з колегами – провайдерами соцпослуг, запровадження диференційованої системи мотивації персоналу та гідних умов роботи.

Побудова ефективної системи надання соціальних послуг:

проведення моніторингу надання соцпослуг, внутрішньої та зовнішньої оцінки якості надання соцпослуг; оптимізація структури соціальних закладів: створення Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю та людей з інвалідністю та Центру надання соціальних послуг; підвищення фінансової ефективності використання ресурсів.

Дана Стратегія розроблена в рамках впровадження Проекту Євросоюзу «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» за участі представників соціальної сфери та муніципалітету Чугуєва, ініціативної громадськості. Координатор Проекту Роман Шейко у ході презентації високо оцінив наше місто як вільний та відкритий простір для впровадження різноманітних проектів та новацій задля підвищення якості життя людей.

Після обговорення Стратегії мешканцями та внесення пропозицій документ буде винесено на ухвалу міської ради.

З повним текстом Стратегії розвитку системи надання соціальних послуг у Чугуєві на 2017-2020 роки можна ознайомитися на сайті Чугуївської міської ради та сайті «Чугуїв соціальний».