Історія успіху ОСББ «Ельдорадо-126»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

У родині чугуївських комунальників прибуло – за останні роки їх ряди істотно поповнилися добровольцями з ОСББ.

Активний процес створення в місті об’єднань співвласників житла призвів до появи серед жителів лідерів, які не побоялися взяти на себе відповідальність за долю свого будинку (а то й інших будинків) і за власним бажанням «звалити» на свої плечі тягар не тільки управлінських турбот, але більшою мірою комунальних. І якщо працівники комунальних підприємств роблять це за службовим обов’язком, то голови ОСББ – виключно, можна сказати, з доброї волі. І багато хто з них, часом не маючи ніякої технічної освіти, поспіхом освоюючи тонкощі роботи сантехніків, електриків, покрівельників і т.д., вже зарекомендували себе як досить успішні управлінці і завоювали повагу мешканців. На наш погляд, вони по праву можуть вважати своїм професійним святом День працівників житлово-комунального господарства.

– Успіх будь-якого підприємства – це один відсоток бажання щось змінити і втілити в життя та 99% щоденної, наполегливої праці. А коли справа стосується створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, то це ще й неабияка робота з людьми, адже повірити у власні сили здатні далеко не всі, – зазначив в інтерв’ю нашому кореспонденту голова ОСББ «Ельдорадо-126», переможець конкурсу «Людина року – 2015» Юрій Скоробагатько.

Починається історія цього об’єднання з 12 квітня 2012 року, коли мешканці будинку №126 по вулиці Харківській зрозуміли, що настав час самим вирішувати, як керувати утриманням будинку, в якому вони мешкають. Саме тоді на загальних зборах було вирішено створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. В перші роки діяльності ОСББ «Ельдорадо-126» за кошти, котрі мешканці платили на утримання будинку, було встановлено каналізаційні люки біля під’їздів, замінено всю каналізацію у підвалі, частково замінено центральний водопровід. Також проводився поточний ремонт покрівлі будинку, але це не врятовувало мешканців верхніх поверхів від її протікання та значної втрати тепла у осінньо-зимовий період.

 

 

Вже три роки головою ОСББ «Ельдорадо-126» є Юрій Михайлович Скоробагатько. Очолити об’єднання він вирішив невипадково, адже вважає, що майбутнє дому знаходиться у руках його мешканців. Тільки маючи бажання щось робити для покращення свого життя, люди дійсно можуть змінити його на краще.

– Голова ОСББ – це і психолог, і юрист, і бухгалтер, і механік, і інженер, – говорить Юрій Михайлович. – Адже, керуючи будинком, він має самостійно розбиратися у багатьох нюансах житлово-комунального господарства, вміти переконувати та вести за собою людей, мати бажання постійно навчатися та пізнавати нове.

Минулі два роки були особливо успішними для ОСББ «Ельдорадо-126». Одною з головних подій в житті будинку став капітальний ремонт покрівлі. Прийнявши рішення про проведення ремонту даху усього будинку, ОСББ значних коштів на це не мало. Тому, коли Чугуївська міська рада підписала меморандум про співпрацю з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», скористалося нагодою і взяло участь у цьому грантовому проекті.

– У червні 2015 року ми отримали радісну новину – наше ОСББ ввійшло у число переможців проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Попереду у нас був складний і довгий шлях, сповнений невідомого, адже така програма працювала у нашому місті вперше. Протягом семи місяців було зроблено багато чого: розробка кошторису, проведення декількох загальних зборів мешканців дому, конкурс з відбору підрядної організації та самі ремонтно-будівельні роботи, – розповідає Юрій Михайлович. – На загальних зборах було вирішено, що ОСББ «Ельдорадо-126» обов’язково повинно взяти участь у конкурсі на отримання гранту для проведення капітального ремонту даху на таких умовах: внесок ОСББ – 35 тис. 703 грн, кошти місцевого бюджету – 378 тис. 708 грн та кошти проекту ЄС /ПРООН – 300 тис. 640 грн. Завдяки підтримці міської ради та кураторів проекту МРГ нам вдалося втілити цей задум в життя. Покрівля була відремонтована з застосуванням сучасних технологій (інноваційний гідроізоляційний матеріал – ПВХ мембрана). Здобутий же досвід додав мешканцям нашого будинку впевненості щодо участі в інших конкурсах та програмах, які спрямовані на розвиток ОСББ.

Здається, можна було б ненадовго зупинитися та перепочити. Але правління ОСББ вирішило не гаяти часу. Завдяки підтримці Чугуївської міської ради до опалювального сезону 2016-2017 років об’єднання співвласників багатоповерхового будинку «Ельдорадо-126» облаштувало свій дім шістьома лічильниками тепла, що дозволило мешканцям будинку кошти, зекономлені на опалюванні, спрямувати на інші енергоефективні заходи.

Вже у вересні минулого року ОСББ взяло участь у Державній програмі енергоефективності (так звані «теплі кредити»), отримавши кредит на суму 177 тис. 236 грн. За ці кошти у під’їздах будинку було встановлено 68 вікон з двокамерними енергозберігаючими склопакетами та 12 металопластикових дверей. У грудні 2016 року цей кредит був повністю погашений.

Якщо підбити підсумки участі ОСББ «Ельдорадо-126» у цих трьох проектах, можна побачити, що протягом одного календарного року об’єднанню вдалося залучити інвестицій на суму близько одного мільйона гривень, з яких більше 50% – це кошти місцевого бюджету.

В цьому році в планах голови ОСББ «Ельдорадо-126» – ще раз взяти участь у Державній програмі енергоефективності. На що буде отримано кредит – чи на повне утеплення фасаду дому, чи на проведення робот з енергоефективності, які включають в себе обладнання будинку світодіодними світильниками, – поки що вирішується. Але правління ОСББ налаштоване рішуче – поки держава надає можливість скористатися пільговими програмами, треба брати в них участь, адже за власні кошти об’єднання не зможе виконати такі масштабні та дорогі роботи.

– Головна проблема, з якою стикається будь-яке ОСББ, – це відсутність порозуміння між мешканцями. На жаль, у наших людей поки що немає розуміння того, що вони самі мають нести відповідальність за свій дім, і я маю на увазі не тільки квартиру, але й будинок та територію коло нього. Ніхто не прийде до нас додому і не вирішить наші проблеми за нас, – говорить Юрій Скоробагатько. – Будь-який шлях починається з першого кроку. Головне – повірити у себе, зробити цей крок і далі ні в якому випадку не зупинятися. Ми самі відповідаємо за себе, свій дім, своє місто!