Чи з’явиться в Чугуєві новий пам’ятний знак?

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

16 березня у актовій залі міськвиконкому відбулося засідання топонімічної комісії. Її члени не тільки вперше зустрілися в цьому році, але й зібралися під головуванням нового голови – заступника мера Тетяни Вінник.

На розгляд комісії було винесено декілька питань, але усі вони стосувалися однієї теми – встановлення в нашому місті пам’ятного знака чугуївцям, які віддали своє життя у зоні проведення антитерористичної операції.

Як повідомила присутнім головний архітектор міста Лідія Савіна, на засіданні містобудівної комісії для встановлення даного знака було обрано місце, яке розташовано між меморіальним комплексом «Вічний вогонь» та сквером Захисників Вітчизни. Воно було обрано не випадково. Адже саме тут розташовані пам’ятні знаки на честь наших земляків, які загинули під час трагічних подій в історії країни. Це і Друга світова війна, і Афганська війна, і Чорнобильська трагедія. Поява пам’ятного знака чугуївцям, які віддали життя за незалежність, суверенітет та цілісність України в наш час, саме в цьому місті стане символом наслідування поколінь.

Наразі, поки у нашій державі не встановиться мир, мова йде лише про облаштування так званого місця вшанування, де б мешканці міста могли віддати шану пам’яті загиблим воїнам АТО, покласти квіти в Дні скорботи і державні свята, а також про встановлення пам’ятного знака, на місці якого, можливо, у майбутньому буде встановлено повноцінний пам’ятник.

Проголосувавши за ці рішення, члени комісії вирішили доручити спеціалістам відділів культури та туризму міськвиконкому і архітектури та містобудування розробити варіанти того, яким може бути цей пам’ятний знак. Наступним кроком стануть громадські слухання, на яких мешканці міста зможуть виказати свою думку з приводу цього питання, а також вирішать, чи з’явиться в Чугуєві новий пам’ятний знак.