Питання дотримання трудового законодавства – на контролі

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Відразу дві наради, присвячені питанням дотримання прав найманих працівників в Чугуєві, провів на минулому тижні заступник міського голови Олександр Апостол

Першим стало засідання міської комісії з погашення заборгованості по заробітній платі (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Учасники зустрічі розглянули питання погашення заборгованості з виплати зарплати на міських підприємствах, рівня оплати праці чугуївців і офіційного оформлення трудових відносин.

Як доповіла заступник начальника УСЗН Зоя Броднікова, з метою контролю за введенням нового розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня в Чугуєві запроваджено відповідний моніторинг. Станом на початок лютого заборгованість по виплаті зарплати зафіксована лише на одному підприємстві – Чугуївському відділенні районних електромереж. Оскільки це підприємство є філією акціонерної компанії «Харківобленерго» та знаходиться на її фінансуванні, заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам відділення буде погашена у разі перерахування АК «Харківобл-енерго» необхідних коштів. Управлінням соціального захисту населення було підготовлено та направлено листа керівнику Чугуївського РВЕ щодо складання графіку погашення заборгованості із заробітної плати.

Що стосується боротьби з тіньо-вою занятістю, то на початку лютого при Харківській обласній державній адміністрації створено робочу групу, до складу якої ввійшли співробітники Пенсійного фонду, статистики, податкової інспекції та інспекції з праці, яка буде відстежувати впровадження мінімальної заробітної плати на підприємствах та в установах області.

Підлягають перевірці і чугуївські підприємства. Тому рівень зарплати мешканців міста має бути піднятий до установленого законодавством рівня. Наразі Управлінням соціального захисту населення розроблений та розповсюджений серед роботодавців міста інформаційний матеріал щодо фінансових санкцій за порушення положень трудового законодавства. Листівки-пам’ятки рознесено роботодавцям Чугуївського міського ринку, лотків, павільйонів та магазинів, а керівникам підприємств міста неодноразово були направлені листи щодо фінансової відповідальності за порушення норм трудового законодавства.