Про виконання бюджету Чугуєва за 2016 рік

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Запорука успішного розвитку міста – наповнений бюджет, тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу. Незважаючи на складні економічні умови, бюджет Чугуєва значною мірою забезпечив приріст дохідної частини.

У 2016 році доходи міського бюджету склали 288,4 млн грн, з них 56,3%, або 162,3 млн грн, – це трансферти з державного та обласного бюджетів, які були спрямовані на виконання функцій, делегованих державою. Бюджет був прийнятий бездотаційним, але з урахуванням наступних змін. Для міста Чугуєва було виділено стабілізаційну дотацію у розмірі 10,4 млн грн для вирішення проблем фінансування професійно-технічних закладів освіти.

Власні доходи міського бюджету за 2016 рік виконано на 117,1% та склали 117,4 млн грн. У порівнянні з  2015 роком доходи збільшились на 50,1 млн грн, або на 74,4%.

Протягом 2016 року виконано всі основні планові показники дохідної частини бюджету міста

Податок на доходи з фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення бюджету, виконано на 117,9%. За 2016 рік до бюджету надійшло 83,6 млн грн вказаного податку, що становить 71,7% в структурі доходів загального фонду бюджету. Це більше, ніж у 2015 році на 35,5 млн грн.

В структурі доходів загального фонду 9,6% займають надходження єдиного податку, 9,1% – плати за землю, 6,8% – акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

За рахунок нових податків і зборів, які запроваджені з 2015 року, бюджет міста у 2016 році поповнився на 10,1 млн грн, що на 4 млн грн більше, ніж за попередній період.

Фактичні надходження плати за землю за 2016 рік склали 10,6 млн грн, що вдвічі більше, ніж за 2015 рік. Результатом збільшення надходжень плати за землю є встановлення ставки податку у розмірі 2% та погашення заборгованості з вказаного податку за 2015 рік Квартиро-експлуатаційним відділом м. Харкова у сумі 1,7 млн грн.

За 2016 рік до бюджету міста надійшло 11,2 млн грн єдиного податку, що на 4,5 млн грн більше, ніж у 2015 році. Приріст надходжень у 2016 році від фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, склав 2,8 млн грн, від юридичних – 1,7 млн грн.

Виконання дохідної частини бюджету міста у 2016 році дозволило провести всі заплановані видатки

Перевиконання доходів надало можливість збільшити передбачені видатки на усі галузі бюджетної сфери та передати частину коштів із загального фонду до спеціального для проведення робіт з укріплення матеріально-технічної бази бюджетних установ та благоустрою міста.

З бюджету міста утримувалось 40 установ соціально-культурного призначення – це заклади освіти, культури, соціального захисту та управління. Фактична середньорічна кількість штатних одиниць склала 1392,7.

Загальне виконання бюджету складає 274,5 млн грн, у тому числі по галузях:

– освіта – 84,6 млн грн

– культура – 7,3 млн грн

– соціальний захист – 106,0 млн грн

– фізкультура – 1,3 млн грн

– управління – 18,8 млн грн

– житлово-комунальне господарство, ремонт доріг, будівництво та реконструкція об’єктів – 28,9 млн грн

– інші видатки (місцеві цільові програми) – 5,8 млн грн.

Міським бюджетом, окрім переданої бюджету Чугуївського району державної субвенції на утримання установ охорони здоров’я у розмірі 21,9 млн грн, додатково виділено кошти на ремонт та обладнання амбулаторії сімейної медицини в мікрорайоні Зачуговка, оплату пільгових рецептів та на оплату ліків для онкохворих міста Чугуєва – близько 2,0 млн грн.

В зв’язку зі змінами у законодавстві з міського бюджету здійснювалось фінансування 2 професійно-технічних закладів освіти у сумі 14,7 млн грн: за рахунок стабілізаційної дотації з державного бюджету – 9,2 млн грн, за рахунок міського бюджету – 5,5 млн грн. Протягом звітного періоду, не зважаючи на те, що компенсація за перевезення пільгових категорій громадян на державному рівні не проводилася, за рахунок міського бюджету забезпечено безкоштовне перевезення таких категорій мешканців міста в повному обсязі.

Протягом року профінансована 21 місцева цільова програма на загальну суму 25,4 млн грн. Основні напрямки програм: розвиток житлово-комунального господарства, соціальний захист окремих категорій населення, підтримка ОСББ, соціально-економічний розвиток міста, культури, фізкультури, молодіжні програми. У 2016 році використано 2,1 млн грн на 12 проектів Чугуєва, які стали переможцями обласного конкурсу територіальних громад «Разом в майбутнє», у тому числі з міського бюджету – 1,1 млн грн.

Загальний обсяг капітальних видатків складає у 2016 році 39,4 млн грн, або 14,4% від загального об’єму бюджету. Укріплено матеріально-технічну базу бюджетних установ, зроблено внесок у розвиток інфраструктури міста. Знаковим також є той факт, що видатки на розвиток громади у 2016 році зросли більше ніж вдвічі у порівнянні з 2015 роком.

З бюджету розвитку витрачено 32,7 млн грн на розвиток міської інфраструктури:

– відремонтовані дороги по вул. Осинівська, Заводська, б. Комарова;

– здійснено капітальний ремонт покрівель в будинках: Авіатор, 158, Карбишева, 2, Дружба, 16, Гвардійська, 21;

– здійснено ремонт внутрішньоквартальних доріг і тротуарів;

– надана підтримка комунальним підприємствам: «Чугуївтепло», «Чугуїввода» (придбані екскаватор, насоси, лічильники обліку води, тепла);

– 8 об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків здійснена підтримка за програмою енергозбереження;

– проведена повна реконструкція парку «Мелодія», спортивного майданчику Клугино-Башкирівської школи;

– відремонтовано покрівлю та спортзалу Клугино-Башкирівської ЗОШ, покрівлю ДНЗ № 3, приміщення ДНЗ № 4;

– встановлено спортивний майданчик по вул. Кожедуба, ігрові майданчики в установах освіти та інших мікрорайонах міста;

– проведено капітальний ремонт асфальтових доріжок у ЗОШ № 4, ДНЗ № 12;

– здійснено капітальний ремонт фойє КЦ «Імідж», приміщення під амбулаторію сімейної медицини в мікрорайоні Зачуговка;

– придбані сучасні музичні інструменти до музичної школи;

– здійснено капітальний ремонт будівель Центру надання адміністративних послуг, УСЗН для забезпечення доступного та зручного обслуговування населення;

– передані субвенції обласному бюджету на реконструкцію дощової каналізації по вул. Фортечний узвіз та Кожедуба, водоводу від вул. Преображенської до вул. Мічуріна;

– оновлені комп’ютерна техніка та оргтехніка в бюджетних установах міста, меблі, встановлені кондиціонери.

Забезпечено виконання планових показників бюджету; виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери  та оплата за енергоносії здійснена у встановлені терміни та в повному обсязі, заборгованість станом на 01.01.2017 відсутня.