Медична нарада року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Про стан та проблеми чугуївської медицини та реформування галузі йшла мова на медичній нараді

Вона відбулась минулого тижня у Чугуївській центральній районній лікарні за участі медичної спільноти та очільників міської та районної влади. В медичній нараді також взяли участь керівники обласного рівня – заступник начальника Управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Геннадій Бондарчук та депутат Харківської обласної ради, радник голови ХОДА Вікторія Мілютіна.

Під час наради традиційно було підбито підсумки роботи Центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги, про які розповіли їх головні лікарі В’ячеслав Грушка та Тетяна Черевань, а також профільні керівники.

Слід зазначити, що за рейтинговими показниками Чугуївська ЦРЛ займає третє місце в області. Говорячи мовою цифр, за минулий рік було зафіксовано майже 400 тисяч звернень до медпрацівників, близько 10 тисяч мешканців міста та району пройшли стаціонарне лікування.

Серед нагальних проблем медицини – дефіцит кадрів (наразі в ЦРЛ є близько 80 вакансій, у тому числі лікарів – 30) та необхідність оновлення діагностичного обладнання (наприклад, останній апарат УЗД був придбаний близько 12 років тому). Актуальною залишається проблема пізнього виявлення злоякісних патологій.

Багато говорили під час наради про розпочату в Україні медичну реформу. Присутні зазначили свою згоду з тим, що медична галузь вже давно потребує змін на краще. Про подальші перспективи медзакладу під час реформування поінформував Геннадій Бондарчук: – Ми розуміємо, що сьогодні медична реформа вкрай необхідна, – підкреслив заступник начальника Управління охорони здоров’я ХОДА. – На разі обговорюються різні конструкції госпітальних округів нашої області. Що стосується Чугуївської ЦРЛ, то вона неодмінно буде лікарнею інтенсивного лікування у складі будь-якого з госпітальних округів. Медзаклад Чугуївщини має сьогодні відповідні площі, кадровий потенціал та матеріально-технічну базу. По-перше, це притрасова лікарня. По-друге, вона перебуває на території міста, яке бере безпосередню участь у проведенні АТО, стоїть на шляху, яким їдуть люди з постраждалих районів.

 

 

Великим кроком уперед назвав Геннадій Бондарчук створення в Чугуївській ЦРЛ відділення екстреної медичної допомоги, яке вже розпочало роботу з 1 лютого. Наразі там частково виконано ремонт приміщень та є необхідне медичне обладнання для надання невідкладної допомоги та діагностики. Також з 1 лютого розпочало функціонувати багатопрофільне відділення.

Як відзначив головний лікар ЦРЛ В’ячеслав Грушка, наша лікарня впевнено розпочала процес реформування й успішно виконала перші завдання з реорганізації та оптимізації ліжкового фонду.

У своєму виступі на медраді заступник міського голови Тетяна Вінник нагадала про те, що, згідно з угодою про передачу коштів районному бюджету з міського бюджету на фінансування ЦРЛ, в 2016 році лікарня отримала 21,8 млн грн коштів державної субвенції та додатково з міського бюджету на потреби медицини було виділено майже 2,2 мільйонів гривень. В 2016 році було створено амбулаторію сімейної медицини на Зачуговці, на що було спрямовано півтора мільйони гривень з міського бюджету. Тетяна Вінник зазначила, що у 2017 році також планується облаштування амбулаторії в мікрорайоні Осинівка. Крім того, міська влада розглядає можливість створення у місті окремого Центру сімейної медицини.

Серед планів, намічених на медичній нараді на 2017 рік, головне місце займає успішне виконання завдань з реформування, а також робота з пропаганди серед населення здорового способу життя та профілактика захворювань.