Вивчаємо досвід німецьких колег

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Представники органів місцевої влади та громадськості з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей нещодавно мали можливість ознайомитися з досвідом німецьких колег в сфері партисипативного (партнерського) міського планування, бюджетування, а також квартального менеджменту.

Учасниками навчальної поїздки, що відбулася за підтримки німецьких експертів та проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку із збільшенням ВПО», були представники органів місцевого самоврядування Чугуєва та громадськості – секретар міської ради Наталія Нежид, начальник відділу освіти Марина Проценко та завідуючий інформаційно-краєзнавчим відділом ЦБС, молодіжний громадський діяч Іван Чубукін. Цікавинками та враженнями від поїздки ми попросили поділитися секретаря міськради Наталію Нежид:

– В рамках тижневої навчальної поїздки до Німеччини ми відвідали Берлін, Лейпциг та Вольфен. З цікавістю дізналися про успішно впроваджені проекти планування міст із залученням громадян, про програму «Соціально інтегроване місто», методи мотивування мешканців до покращення умов проживання у своєму районі або кварталі. Ми відвідали Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи, будування та безпеки ядерних реакторів, Сенат міста Берлін, адміністрацію берлінського району Ліхтенберг, а також зустрілися із представниками інших установ та громадських організацій Німеччини.

 

 

Найбільше мене цікавила програма «Соціально інтегроване місто», бо у своїй роботі я перш за все опікуюсь соціальною сферою міста. Протягом навчальної поїздки я ретельно вивчала досвід залучення та інтеграції населення до розвитку міста та вирішення хвилюючих проблем, ґрунтуючись на партнерських стосунках усіх членів громади, подивилася, як працюють з біженцями та мігрантами на місцях. У полі зору були питання фінансування закладів культури та соціальних центрів.

Впевнена, що німецький досвід дозволить нам напрацювати механізми та напрямки подальшої роботи по інтеграції в місті внутрішньо переміщених осіб, які стали новими членами нашої громади. Зрозуміло, що перенести всю модель роботи німецьких муніципалітетів до нашого міста неможливо, її потрібно адаптувати до наших реалій. Отримані знання також допоможуть нам акцентувати свій погляд на розвитку віддалених мікрорайонів міста.

Важливо, що ми маємо бажання втілювати нові проекти, розвивати співпрацю з населенням та залучати його до процесу управління містом, а саме на цьому ґрунтується успіх європейських громад.