Муніципалітет – громада: на правах верховенства права

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Наприкінці минулого тижня в Чугуєві проходив навчальний курс «Верховенство права в діяльності органів місцевого самоврядування в Україні»

У заході взяли участь представники міської ради, виконавчого комітету, громадських організацій міста.

Захід відбувся в рамках реалізації в Чугуєві проекту Академії Фольке Бернадотта у партнерстві з соціологічною агенцією «ФАМА» та Асоціацією малих міст України за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida.

Протягом двох днів тренери Національного університету «Києво-Могилянська академія» знайомили слухачів  курсу з визначенням поняття «верховенство права», аспектами його практичного застосування в процесі надання мешканцям адміністративних послуг, методами впровадження принципу прозорості як складової верховенства права в діяльності органів місцевого самоврядування. Значну увагу в ході тренінгу було приділено знайомству з відповідним закордонним та вітчизняним досвідом. Слід зазначити, що левову частку навчального курсу складали практичні завдання, під час яких посадові особи мерії та представники громадськості розв’язували завдання на застосування принципу «верховенства права» у взаємовідносинах «муніципалітет – громада».

Підсумком заходу стало вручення його учасникам сертифікатів, що засвідчують підвищення кваліфікації учасників в питаннях застосування в повсякденній роботі принципу верховенства права.