Місцеві органи ДАБІ:

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

на шляху наведення порядку у сфері містобудування

Реалізація реформ у сфері державного архітектурно-будівельного контролю дозволить зменшити кількість незаконних будівництв.

У Чугуївській міській раді розпочав роботу відділ державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), завдяки чому місцева влада отримає додаткові повноваження для регулювання будівництва у Чугуєві

Про повноваження відділу ДАБІ Чугуївської міської ради розповідає його начальник Володимир Ткачов.

– У рамках заходів з реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади контрольні та дозвільні функції у сфері будівництва передаються на місця. І це на

сьогодні одне з небагатьох дієвих досягнень українських реформ, яких чекають на місцях як керівники муніципалітетів, так і громадяни.

Мета створення місцевих органів ДАБІ – це наведення порядку у сфері містобудування, подолання проблем самочинного будівництва, надання якісних адміністративних послуг на місцях. Важливо, щоб будівельники змогли законно будувати, а громадяни отримувати надійні, безпечні та комфортні об’єкти будівництва.

Відділ ДАБІ Чугуївської міської ради у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінрегіону та Держархбудінспекції, розпорядженнями Чугуївського міського голови, рішеннями органів місцевого самоврядування.

Основним завданням відділу ДАБІ є виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності на території Чугуєва. Також відділ має за мету повністю здійснювати документальний супровід процесу будівництва, приймати і реєструвати документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти 1-4 категорії складності. На кожному етапі будівництва ми маємо право перевіряти виконання будівельних робіт згідно з будівельними нормами та правилами.

Усі ці заходи спрямовані забезпечити зведення об’єктів будівництва, безпечних для людей.

– Чи достатньо у вас сьогодні важелів для протистояння незаконному (самовільному) будівництву?

– Згідно з чинним законодавством достатньо. Це складання протоколів про вчинення правопорушень, актів перевірок, штрафи відповідно до закону і т. д. Забудовникам слід знати, що на сьогоднішній день діють значні штрафи за незаконне самовільне будівництво без оформлення відповідної дозвільної документації.

Хочу нагадати забудовникам і всім громадянам, які планують розпочати будівництво, що будівельна амністія закінчилася і тепер самовільно збудовані об’єкти ввести в експлуатацію можна тільки відповідно до чинного законодавства. Тому рекомендую усім забудовникам м. Чугуєва, що мають так звані проблемні об’єкти на будь-якому етапі будівництва, звернутися до відділу ДАБІ Чугуївської міської ради та узаконити будівництво.

Відділ ДАБІ Чугуївської міської ради знаходиться за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 37, кімн. 5, тел. 2-52-17.