Проблемні питання бюджету обговорили на Регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Чугуївський міський голова Галина Мінаєва взяла участь у засіданні Регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування «Про бюджетне забезпечення місцевого самоврядування в 2017 році», що відбулося у Харкові минулої п’ятниці за участі народних депутатів Олександра Біловола, Анатолія Денисенка, Дмитра Святаша, голови облради Сергія Чернова, керівників міст обласного значення Харківщини.

У ході зустрічі представники місцевого самоврядування поставили перед депутатами низку питань, що хвилюють на даний час громади області. Зокрема, мова йшла про фінансове забезпечення пільгових перевезень, розподіл коштів дорожнього фонду з урахуванням думки муніципалітетів, фінансування професійно-технічної освіти.

В ході обговорення голова обласної ради Сергій Чернов зазначив: «Я підписав узагальнені пропозиції від Української асоціації районних та обласних рад, їх направлено до Кабміну, Мінфіну та профільних комітетів Верховної Ради. Відомо, що у результаті розпочатої фінансової децентралізації минулого року бюджети отримали додатковий фінансовий ресурс за рахунок введення нових джерел наповнення доходної частини.

 

 

Проте, аналіз поточних змін у законодавстві, зокрема – Бюджетному кодексі, викликає побоювання в тому, що, зробивши важливий крок уперед, ми почнемо сповзати назад.

Можемо говорити про збільшення місцевих бюджетів на 30%. Але це не дає змоги покрити витрати, які планується перекласти на місцеві органи влади з 1 січня наступного року».

За словами Сергія Чернова, наступного року у Харківській області нестача власних доходів місцевих бюджетів складатиме 4 млрд 745 млн грн. Із врахуванням субвенцій, які б мали бути надані регіону, – дефіцит складе 6 млрд 848 млн, якщо запропонований проект бюджету буде ухвалено.

У ході обговорення порушених питань присутні керівники органів місцевого самоврядування висловлювали сподівання, що народні депутати візьмуть на озброєння отриману інформацію та зможуть вплинути на коригування державного бюджету на користь місцевих.