«70 цікавих років»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Свято з такою назвою відбулось минулої п’ятниці в гімназії № 5 на честь 70-річчя навчального закладу

Школа – це не просто приміщення. Школа – це величезний всесвіт. І є два центри у цього всесвіту – учитель і учень. Саме учні і вчителі перетворюють звичайну будівлю в особливу, киплячу, невгамовну, але добру і вічну молоду країну, в якій з кожним роком одні стають розумнішими, інші – мудрішими, а всі разом – ближчими і ріднішими один одному.

Історія гімназії № 5 тісно пов’язана з її керівниками. Почалося все із наказу відділу народної освіти про призначення директором початкової, а потім семирічної школи № 5 Івана Степановича Козюліна. Він очолював школу у важкі післявоєнні  1946-1959 роки. Йому на зміну прийшов молодий фронтовик Олексій Пилипович Лемента, який керував школою протягом 10 років. Це була людина-легенда, взірець для педагогів, джерело натхнення для учнів і вчителів. Під керівництвом Олексія Пилиповича школа ділилася досвідом не тільки з педагогами Чугуївського району, але і з педагогами СРСР, Польщі, Німеччини. В 1970 році естафету прийняла Галина Василівна Тлуста, яка очолювала навчальний заклад протягом двох років.

В нову будівлю школа переїхала із новим директором Юлієм Андрійовичем Батюшковим, який очолював навчальний заклад з 1972 по 1985 роки. В ті часи  школу відвідували понад 1500 учнів, яких навчав у дві зміни дружний колектив учителів. Разом із колегами-однодумцями Юлій Андрійович доклав багато зусиль для розвитку школи, було введено кабінетну систему навчання, створено класи з поглибленим вивченням предметів, а школа стала однією із найкращих в районі і області.

 

 

31 рік назад поріг середньої школи № 5 переступила молода тендітна жінка – Валентина Василівна Бражник, яка до теперішнього часу очолює навчальний заклад. Найголовнішим своїм завданням керівник гімназії вбачає надання учням освіти, яка відповідає вимогам часу, виховання патріотів своєї країни. Саме тому у 1999 році школа стала навчально-виховним комплексом, а в 2003 році їй присвоєно статус гімназії. Учні, які навчаються в ній, мають змогу отримати ґрунтовні знання і відповідне виховання.

Свято на честь почесного ювілею школи, що відбулось 18 листопада, пройшло у неймовірно теплій, дружній атмосфері. Безупинно лунали привітання на адресу педагогічних працівників, випускників, учнів, що сьогодні навчаються у гімназії, та їх батьків, адже ювілей школи – це спільне свято всіх людей, життя яких пов’язане з начальним закладом. Зі щирими привітаннями до присутніх на святі звернулись секретар міськради Наталя Нежид, начальник відділу освіти Марина Проценко, директор гімназії Валентина Бражник, керівники закладів освіти міста, випускники різних років, представники батьківського комітету, педагоги, що в різні роки викладали в школі. Привітали навчальний заклад і його друзі й помічники у вирішенні багатьох питань – депутати облради Олександр Донський та Світлана Білохвостенко, які презентували цінні подарунки і передали слова вітання від народного депутата України Дмитра Шенцева. Проникливими та чуттєвими були музичні виступи учнів та педагогів школи, які сприймались глядачами як щирі зізнання в любові до рідної школи.

Мовою цифр

За 70 років в школі було проведено:

- 452 педради, 628 нарад при директорі, 157 профспілкових зборів;

- понад 70 тисяч уроків;

- пролунало більше 140 тисяч шкільних дзвінків;

- школа випустила 5250 випускників;

- золоті медалі отримали 427 учнів, срібні – 82 учні;

- за роки існування школи в ній працювали 497 учителів, зараз дають знання 38 педагогів.