Об’єднатися заради ідеї розвитку міста

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

28 жовтня відбулося чергове засідання Клубу громадського діалогу міста Чугуєва. На цей раз представники громадських організацій, активні мешканці  – від старшокласників до людей поважного віку – намагалися визначити, наскільки ефективно використовуються методи співпраці мерії міста та територіальної громади.

Зустріч виявилася цікавою та позитивною, а обговорення – жвавим та конструктивним, не дивлячись на те, що в заході взяли участь громадські активісти, які мають часом протилежні погляди та представляють різні політичні течії. Після знайомства учасникам була запропонована невеличка презентація щодо необхідності взаємодії органів місцевого самоврядування та громади, її форм та методів. Основна частина засідання була побудована на роботі в малих групах, де громадські активісти оцінювали ефективність взаємодії за п’ятьма рівнями: інформування, консультування, комунікація, залучення та партнерство. Результати продемонстрували, що обом сторонам взаємодії є над чим працювати. Основним висновком за результатами наданих рекомендацій стала необхідність спрямувати спільні зусилля на подолання пасивності мешканців та формального ставлення посадовців до їх участі у місцевому самоврядуванні. Також обом сторонам діалогу запропоновано більш ефективно використовувати наявні досить різноманітні форми та методи взаємодії і збільшувати кількість точок дотику незалежно від політичних уподобань та поглядів заради ідеї розвитку міста.

Згодом експертами Клубу будуть опрацьовані надані учасниками засідання рекомендації та підготовлені конкретні пропозиції щодо підвищення ефективності співпраці муніципалітету та громади.