У бюджетному процесі дрібниць не буває

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Ключові аспекти та проблемні питання формування місцевих бюджетів на 2017 рік стали темою обговорення під час практикуму із застосування законодавства, який відбувся в нашому місті наприкінці минулого тижня в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

У заході взяли участь міські голови міст обласного та районного значення, керівники новостворених об’єднаних громад, а також представники місцевого самоврядування населених пунктів Харківської області.

Звернувшись до учасників практикуму з вітальною промовою, міський голова Галина Мінаєва зазначила, що спеціалісти чугуївського муніципалітету завжди залюбки діляться з колегами своїми напрацюваннями, в тому числі, пов’язаними із особливостями бюджетного процесу, викликаними розпочатим в Україні процесом децентралізації владних повноважень. Галина Миколаївна висловила сподівання, що досвід нашого міста стане корисним для присутніх, особливо для керівників нещодавно створених об’єднаних громад.

 

 

Слід зазначити, що, зважаючи на кількість питань, які задали керівники органів місцевого самоврядування модератору заходу – начальнику міського фінансового управління Олені Бутовій та її колегам, сподівання мера Чугуєва виявилось цілком слушним. Зокрема, велику зацікавленість учасників практикуму викликали питання щодо особливостей законодавчої бази формування місцевих бюджетів на 2017 рік та застосування програмно-цільового методу планування бюджету на рівні головних розпорядників коштів місцевих бюджетів.

Завершився захід дискусією, під час якої були обговорені практичні аспекти бюджетного процесу поточного та наступного років.

У розмові з нашим кореспондентом учасники практикуму з інших міст високо оцінили рівень його проведення, а також компетенцію чугуївських фахівців в сфері фінансів, висловивши побажання і надалі проводити подібні заходи саме на базі нашого муніципалітету.

Додамо, що проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» реалізується Асоціацією міст України за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку USAID.