Досвід Чугуєва

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

стане зразком для реформування медицини в країні

Нові підходи у сфері охорони здоров’я, що реалізуються в Харківській області, обговорили під час засідання круглого столу за участю заступника голови ХОДА Михайла Черняка та заступника Міністра охорони здоров’я з питань реформ Павла Ковтонюка.

У роботі круглого столу взяли участь міський голова Чугуєва Галина Мінаєва та очільники району Микола Шошин і Антон Бабієць.

Процес трансформації первинної медицини розглянули на прикладі міста Чугуєва, яке виступило «пілотним» у реалізації принципів медреформи. Цього року тут стартував проект, відповідно до якого «автономію» отримав Центр первинної медико-санітарної допомоги, а також були створені 4 (і будується 5-я) амбулаторії, які будуть працювати на договірних засадах із Центром та отримувати через нього фінансування з держбюджету.

«Завдяки амбулаторіям люди не будуть витрачати час на довгу дорогу до поліклініки або лікарні: амбулаторія та сімейний лікар знаходяться поруч – на розумній відстані. Весь світ йде цим шляхом», – пояснила головний лікар Чугуївського Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Тетяна Черевань.

Головним нововведенням для пацієнтів стає те, що вони зможуть самі обрати собі лікаря, більш того, той лікар, якому довіряє більша кількість людей, і заробляти буде більше. Як пояснив заступник міністра охорони здоров’я з питань реформ Павло Ковтонюк, заробітна плата лікарям буде призначатися за певними тарифами за ведення кожного пацієнта.

За підсумками засідання круглого столу Павло Ковтонюк зазначив: нововведення, які впроваджують у Харківській області, повністю відповідають основному принципу медичної реформи – «Гроші повинні ходити за пацієнтом». Також він високо оцінив «ініціативу знизу»: «Така форма співпраці є максимально комфортною, тому хочу подякувати керівникам області та міста Чугуєва за те, що вони підтримують цей проект», – сказав заступник міністра.

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк, у свою чергу, підкреслив, що «медичні новації, які проходять у Чугуєві, – це конкретний приклад роботи з реформування на місцевому рівні, до якого залучені профільне міністерство, обласна та районна адміністрації, органи місцевого самоврядування, депутатський корпус різного рівня, а також ініціативна група фахівців. Цей «пілот» повинен стати прикладом для територіальних громад Харківської області.